Bydgoski Klaster Przemysłowy Krajowym Klastrem Kluczowym!


Bydgoski Klaster Przemysłowy uzyskał statusKrajowego Klastra Kluczowego (KKK). Ten sukces to nie tylko prestiż, ale również nowe możliwości dla członków Klastra – m.in. udział w konkursach dedykowanych wyłącznie dla KKK (internacjonalizacja działań),dodatkowe punkty dla Członków w konkursach na działania B+R, udział w misjach gospodarczych itp
Bydgoski Klaster Przemysłowy Krajowym Klastrem Kluczowym!

 

Ceremonia wręczenia

 

 

Bydgoski Klaster Przemysłowy uzyskał statusKrajowego Klastra Kluczowego (KKK). Ten sukces to nie tylko prestiż, ale również nowe możliwości dla członków Klastra – m.in. udział w konkursach dedykowanych wyłącznie dla KKK (internacjonalizacja działań),dodatkowe punkty dla Członków w konkursach na działania B+R, udział w misjach gospodarczych itp.

Klastry mające status KKK to podmioty o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. W tym roku przeprowadzony został drugi nabór wniosków wkonkursie dla klastrów ubiegających się o ten status. W pierwszej edycji, w 2015 r., status KKK przyznano siedmiu klastrom.
 
BydgoskiKlaster Przemysłowy to jeden z najstarszych klastrów w Polsce, powstał w2006 r. Skupia firmy z branży narzędziowej (produkcja form wtryskowych inarzędzi specjalnych) oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także szereg instytucji okołobiznesowych, w tym uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, urzędy, stowarzyszenia przedsiębiorców i fundusz poręczeniowy.
 
Bydgoski Klaster Przemysłowy może pochwalić się między innymi współpracą z branżowymi klastrami zagranicznymi z całej Europy, uzyskaniem certyfikatu zarzadzania klastrem „Bronze Label”, a także udziałem w projektach międzynarodowych.


Sukces Klastra to takżesukces jego Członków oraz całej branży narzędziowo-przetwórczej, którego region kujawsko-pomorski jest największym zagłębiem w Polsce (w samej Bydgoszczy działa około 200 firm). To także promocja Bydgoszczy i całego regionu na arenie krajowej i międzynarodowej.


Przedsiębiorstwazrzeszone w Klastrze oferują wysokiej jakości formy wtryskowe i inne narzędzia do przetwórstwa, jak również zajmują się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych dla szeregu branż, m.in. AGD, spożywczej, medycznej, samochodowej, kosmetycznej, opakowaniowej itp. Członkowie Klastra współpracują z najbardziej znanymi koncernami na Świecie: AUDI, VW, Avon, L’Oreal, ALGIDA, IKEA, HENKEL czy Revell.


Okazją do bliższego poznania branży i jej specyfiki będą organizowane przez Klaster wspólniez Targami w Krakowie sp. z o.o. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM , które odbędą się w Bydgoszczy w kwietniu 2017 roku.

 

Źródło: http://www.innoform.pl/aktualnosci/bydgoski-klaster-przemyslowy-krajowym-klastrem-kluczowym.htmlŹródło: Maciej Kanabaj
Data dodania: 2017-02-02
» powrót