Konferencja - Przeznaczenie gruntów rolnych na cele inwestycyjne


W dniu 17 listopada 2016 roku odbyła się konferencja pt. „Przeznaczenie gruntów rolnych na cele inwestycyjne” organizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.
Konferencja - Przeznaczenie gruntów rolnych na cele inwestycyjne

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wielu merytorycznych wykładów m.in. dotyczących czynników decydujących o efektywnym pozyskaniu inwestycji do gmin; przeznaczeniu gruntów rolnych na cele inwestycyjne w świetle nowej ustawy o obrocie gruntami rolnymi; barier prawnych w przygotowaniu terenów na cele inwestycyjne czy  metod pozyskiwania inwestorów z wykorzystaniem analiz geoprzestrzennych oraz rynkowych. 

Podsumowaliśmy VII edycję konkursu Grunt na Medal, który organizowany był przez PAIiIZ i Marszałków Województw wyróżniając najlepsze tereny pod działalność produkcyjną w regionie kujawsko-pomorskim. 

Jesteśmy jedynym województwem, z którego aż siedem terenów inwestycyjnych zostało zakwalifikowanych do II etapu konkursu (w pozostałych regionach Polski od 3 do 6 terenów). Kujawsko-Pomorskie COI otrzymało w tym roku od 12 Gmin 16 ofert inwestycyjnych greenfield.     

Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Sławomir Kopyść wraz z przedstawicielem PAIiIZ  Marzanną Siudym kierownik  Departamentu Rozwoju Gospodarczego wręczyli uroczyście grawertony podpisane przez Marszałka Województwa  Piotra Całbeckiego przedstawicielom gmin – zwycięzcom II etapu konkursu. 

I miejsce  - teren 3,97 ha w Płużnickim Parku Inwestycyjnym

II miejsce   - 2 tereny
teren 4,81 ha w Strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń Wschód,  
teren Pikutkowo 13,73 ha w ramach Brzeskiej Strefy Gospodarczej

III miejsce    – 2 tereny
teren w Bydgoszczy 8,92 ha ul. Chemiczna/Hutnicza
teren przemysłowy 9,84 ha w Gminie Sępólno Krajeńskie  

IV miejsce – teren w Grudziądzu 2,05 ha
   
V miejsce - teren Vistula Park II Sulnowo  - 8,89 ha

 
Źródło: informacja własna, C.Buczyński, COIE Toruń
Data dodania: 2016-11-21

Załączniki:
1. informator-jst.pdf - rozmiar: 510,21 KB
» powrót