„Eksport za wschodnią granicę – możliwości i wyzwania”


Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) w Toruniu oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w konferencji: „Eksport za wschodnią granicę – możliwości i wyzwania” Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2016 r., w godz. 09.00-14.00 w biurowcu „IDEA Przestrzeń biznesu” w Bydgoszczy (ul. Bydgoskich Przemysłowców 6, sala na parterze). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
„Eksport za wschodnią granicę – możliwości i wyzwania”

ORGANIZATOR

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu we współpracy z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.

 

ADRESACI KONFERENCJI

Spotkanie informacyjne Eksport za wschodnią granicę – możliwości i wyzwania dedykowane jest polskim eksporterom z różnych branż, zarówno tym na co dzień współpracującym z kontrahentami z rynków wschodnich (m.in. z Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Uzbekistanu) jaki dopiero rozważającym rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności gospodarczej w tych destynacjach.

TEMATYKA
W pierwszej części konferencji zaprezentowane zostaną główne założenia nowego, rządowego sytemu wsparcia eksportu, na których Polska Agencja Handlu i Inwestycji (PAHiI) będzie opierać swoje działania.

Następnie uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z tematyką umowy pomiędzy Ukrainą a UE o pogłębionej i całościowej strefie wolnego handlu (DCFTA) Przedstawione zostaną również szanse dla polskich eksporterów na rynkach Azji Środkowej, w tym Kazachstanu, Uzbekistanu, Azerbejdżanu. W dalszej części spotkania omówione zostaną typowe zagadnienia prawne pojawiające się w polsko-rosyjskim obrocie prawnym, z ukierunkowaniem m.in. na typowe klauzule oraz ogólne warunki umów stosowane przy zawieraniu polsko-rosyjskich umów handlowych.

Konferencja zakończy się prezentacją regionalnej oferty wsparcia przedsiębiorców w zakresie kształcenia pracowników, finansowania usług rozwojowych oraz udziału w misjach i imprezach targowych.

W ramach wydarzenia po raz pierwszy zostanie zaprezentowany "Katalog produktów eksportowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego" - edycja 2016, który został przygotowany przez toruński ośrodek sieci COIE we współpracy z regionalnymi przedsiębiorstwami.

PROGRAM

Program konferencji „Eksport za wschodnią granicę – możliwości i wyzwania” w załączeniu.

 

ZGŁASZANIE UDZIAŁU

Ze względu na uwarunkowania organizacyjne uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 11 listopada 2016r. w biurze Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) w Toruniu, wybierając jeden z wymienionych poniżej sposobów rejestracji:

·        na elektronicznym formularzu: https://goo.gl/forms/lbKo62ITY2ex0EHp2

·        wysyłając e-mail na adres: eksport@kujawsko-pomorskie.pl,

·        telefonicznie: tel. 056 62 18 443, 056 6218 751.

 

Potwierdzeniem wpisania Państwa na listę uczestników spotkania będzie e-mail odesłany przez organizatora.

 

 oprac. J. Wiśniewska COIE WK-PŹródło: informacja własna
Data dodania: 2016-10-28

Załączniki:
1. program-konferencji-16.11.2016.pdf - rozmiar: 136,03 KB
» powrót