Podsumowanie I etapu konkursu „GRUNT NA MEDAL” 2016


Do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2016" zakwalifikowało się aż 7 terenów produkcyjnych z regionu Kujawsko-Pomorskiego. Centrum Obsługi inwestora otrzymało w tym roku od 12 Gmin 16 ofert inwestycyjnych greenfield. Nasze województwo jest jedynym, którego aż siedem terenów inwestycyjnych zostało zakwalifikowanych do II etapu konkursu (w pozostałych regionach Polski od 3 do 6 terenów).
Podsumowanie I etapu konkursu „GRUNT NA MEDAL” 2016

Ogólnopolski Konkurs „GRUNT NA MEDAL" 2016
 - podsumowanie I etapu

 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2016" zakwalifikowało się aż 7 terenów produkcyjnych z regionu Kujawsko-Pomorskiego,
z następujących Miast i Gmin:   

1.       Świecie 8,89 ha

2.       Grudziądz 2,05 ha

3.       Toruń 4,81 ha

4.       Brześć Kujawski 13,73 ha

5.       Bydgoszcz 8,92 ha

6.       Sępólno Krajeńskie 9,84 ha

7.       Płużnica 3,97 ha

 

Kujawsko-Pomorskie COI otrzymało w tym roku od 12 Gmin 16 ofert inwestycyjnych greenfield.

 

Jesteśmy jedynym województwem, z którego aż siedem terenów inwestycyjnych zostało zakwalifikowanych do II etapu konkursu (w pozostałych regionach Polski od 3 do 6 terenów).   

Ocena prowadzona przez pracowników PAIiIZ oraz regionalnego COI opierała się na kryteriach związanych z atrakcyjnością inwestycyjną działki, rozumiana docelowo jako grunt kompletnie przygotowany do rozpoczęcia na nim inwestycji.  

Kryterium oceny terenów produkcyjnych stanowiły m. in.: stan prawny działki; przeznaczenie w miejscowym PZP pod przemysł i produkcję; uzbrojenie terenu (energia, gaz, woda, kanalizacja); walory lokalizacyjne (odległość odautostrady/drogi szybkiego ruchu, dróg krajowych, jakość drogi dojazdowej); właściwości terenu (kształt działki, brak przeszkód pod/nadziemnych, klasa gruntów, konieczność wyłączenia z produkcji rolnej czy odlesienia, różnica w poziomie terenu wymagająca makroniwelacji lub innych robótziemno-budowlanych); dodatkowe atuty (bliskość bocznicy kolejowej, obowiązującauchwała o ulgach lub zwolnieniach w podatku od nieruchomości).        

Wszystkie tereny,które przeszły do II etapu konkursu, spełniały w większości powyższe kryteria. 

 

Wszystkim Gminom, zwłaszcza Prezydentom, Burmistrzom i Wójtom, których zgłoszone oferty przeszły do II etapu serdecznie gratulujemy.

Pozostałym Gminom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i nadesłanie ofert. Państwa oferty znajdą się w naszej bazie ofert oraz na stronie internetowej COI -
www.coi.kujawsko-pomorskie.pl   i będą przez nas proponowane potencjalnym inwestorom.

 

Audyt terenów w II etapie konkursu Grunt na Medal 2016 

 

Audyt terenów inwestycyjnych z Kujawsko-Pomorskiego, które zakwalifikowałysię do II etapu konkursu, odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2016 roku. W skład komisji wizytującej tereny wejdzie osoba z Polskiej Agencji Informacj i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), Kujawsko-Pomorskiego Centrum Obsługi Inwestora (COI) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Każda gmina, która zakwalifikowała się do II etapu Konkursu GnM 2016  ma w ciągu 1 godziny możliwość zaprezentowania terenu oraz wszelkich atutów związanych z daną lokalizacją. Wizytacja składać się będzie: ze spotkania w siedzibie Miasta/Gminy zprzedstawicielami JST, wysłuchaniu prezentacji, porozmawianiu o terenie produkcyjnym oraz przejazdu i wizytacji terenu. 

W zakresie zawartości prezentacji oczekiwane jest przybliżenie audytorom gminy pod kątem zainteresowania potencjalnego inwestora tym miejscem. Oczekiwane są informacje o lokalizacji, dostępnej infrastrukturze, zasobach ludzkich, obecnych firmach/inwestorach, ofercie inwestycyjnej, wsparciu dla firm (w tym ulgach i zwolnieniach), okolicznych atrakcjach, szkolnictwie, bezrobociu itp.

 

W załączeniu przygotowane przez PAIiIZ podsumowanie I etapu konkursu z wszystkich województw.

Podsumowanie I etapu konkursu


Data dodania: 2016-06-09
» powrót