Nadnotecki Park Przemysłowy otwarty dla inwestorów


W środę (25 listopada) w gminie Nakło nad Notecią odbyło się uroczyste otwarcie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku. Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych na potrzeby przedsiębiorców było możliwe dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Z tego rodzaju wsparcia skorzystały też inne samorządy lokalne.
Nadnotecki Park Przemysłowy otwarty dla inwestorów

- Wielomilionowe wsparcie na przygotowanie terenów inwestycyjnych to pomoc dla samorządów lokalnych w przygotowaniu atrakcyjnej oferty dla inwestorów. Efektem, na który liczymy przede wszystkim, będą nowe miejsca pracy i wzmocnienie konkurencyjności naszej gospodarki – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

Dzięki wsparciu z naszego RPO gmina Nakło nad Notecią zrealizowała pierwszy etap kompleksowego uzbrojenia terenów inwestycyjnych w drogi i chodniki, sieci teletechniczną i wodno-kanalizacyjną a także oświetlenie. Prace zrealizowano na terenie o powierzchni 24,70 ha. Wartość wsparcia z RPO na realizację inwestycji to ponad 16 milionów złotych.


Pierwszymi inwestorami w Parku i tworzonej w jego obrębie strefie ekonomicznej (Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna) będą firmy: Polimer Compomax PPPK Sp. z o.o., P.P.H. Zelan oraz  Hurtostal Wyroby Metalowe i Metale Kolorowe Sp. z o.o.

 

UM WK-P, Nadnotecki Park Przemysłowy  

 
Źródło: informacja własna, Nadnotecki Park Przemysłowy
Data dodania: 2015-11-26
» powrót