Bank Światowy - Bydgoszcz liderem w „Doing Business in Poland 2015”


W dorocznym rankingu najlepszych miejsc do inwestowania w Polsce Bydgoszcz pokonała wszystkich konkurentów. Wg ekspertów Banku Światowego Bydgoszcz jest miastem, gdzie najłatwiej prowadzi się działalność gospodarczą. Ranking oparty jest na kryteriach: czas uzyskania pozwolenia na budowę, czas zakładania spółki, czas wpisu do ksiąg wieczystych oraz czas dochodzenia należności.
Bank Światowy - Bydgoszcz liderem w „Doing Business in Poland 2015”

Oprócz Bydgoszczy na podium zakwalifikowały się Olsztyn i Białystok, zaś drugie największe miasto naszego regionu Toruń zajął czwarte miejsce.
Cieszyć może wysoka ocena naszego potencjału inwestycyjnego jaką wyraził prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych,  Sławomir  Majman:
Kujawsko-Pomorskie coraz bardziej wystaje ponad poziom oceanu. Może dlatego, że przez lata było zapomniane przez inwestorów. Bydgoszcz, Toruń i Grudziądz bardzo się starały, a z przyzwyczajenia inwestycje wędrowały na południe Polski.”

Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego skomentowała wyniki rankingu:
Ta pozycja jest efektem długofalowego procesu i polityki wspierania przedsiębiorczości. Byliśmy np. trzecim miastem w kraju, w którym działało jedno okienko przy rejestracji działalności gospodarczej. Mamy świadomość, że uczestnikiem są nie tylko prezydent i podległe mu służby, wydziały czy spółki komunalne, ale także zewnętrzne, niezależne podmioty, jak sądy czy przedstawiciele kancelarii notarialnych. To nasz wspólny sukces, z korzyścią dla miasta, który spowoduje, że będzie się rozwijać przedsiębiorczość.

Bydgoszczy i Toruniowi życzymy utrzymania wysokich notowań w przyszłości.

 

oprac. M.Ryłow COI WK-P Źródło: informaja włąsna, Express Bydgoski
Data dodania: 2015-06-26
» powrót