Zakończyła się ostatnia z 7 misji gospodarczych dla przedsiębiorców organizowanych przez Województwo.


Przedsiębiorcy z regionu wraz z przedstawicielami samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w dniach 5-7 maja 2015 wzięli udział w spotkaniach biznesowych połączonych z udziałem w targach branżowych w Düsseldorfie i Kolonii.
Zakończyła się ostatnia z 7 misji gospodarczych dla przedsiębiorców organizowanych przez Województwo.

Podczas misji przedsiębiorcy odbyli Wizytę studyjną w RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, celem wizyty było spotkanie z architektami znanej i realizującej projekty na całym świecie pracowni.

W ramach wyjazdu, przedsiębiorcy uczestniczyli w spotkaniach bilateralnych z firmami niemieckimi dobranymi według profili działalności i zapotrzebowania na konkretne produkty/usługi, a także zwiedzili Międzynarodowe Targi dla Przemysłu Meblowego i Wykańczania Wnętrz INTERZUM w Kolonii.

Targi należą do wiodących na świecie, z udziałem ponad 1 500 wystawców z 60 krajów. Specjalnie dla przedsiębiorców z regionu, odbyło się seminarium „Polski eksporter na niemieckim rynku – co robić, czego unikać”. Celem seminarium było zapoznanie polskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z warunkami makroekonomicznymi gospodarki niemieckiej, polsko-niemiecką współpracą gospodarczą jak również specyfiką rynku meblowego oraz możliwościami kooperacyjnymi. Kierownik WPHI w Kolonii przedstawił Instrumenty wsparcia dla polskich wystawców i eksporterów, natomiast wykłady eksperckie zaprezentowali przedstawiciele Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie.

W trakcie zorganizowanej giełdy kooperacyjnej przedsiębiorcy z województwa przeprowadzili łącznie 31 rozmów z branżowymi partnerami niemieckimi. W tym samym dniu wieczorem WPHI Kolonia zorganizował spotkanie networkingowe polskich przedsiębiorców biorących udział w misji gospodarczej z woj. kujawsko-pomorskiego. Polscy przedsiębiorcy mieli możliwość przedstawienia swoich profili działalności oraz oferty produktowej. Aktualne trendy architektoniczne na rynku niemieckim, w tym związane z wyposażaniem wnętrz instytucji, domów i gospodarstw domowych przedstawił Prezes Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Niemczech.

Na zakończenie misji przedsiębiorcy odwiedzili niemiecką firmę MEDA Küchen GmbH & Ko KG w Kolonii - dystrybutora mebli i wyposażenia wnętrz.

Misja gospodarcza odbyła się przy współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK) i aktywnym udziale pana Stanisława Hebdy I Radcy, Konsula Ambasady RP Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Kolonii oraz pani Marioli Zaręby – Eksperta z POIG.

Misja gospodarcza została sfinansowana w ramach projektu ”Promocja gospodarki Województwa Kujawsko-Pomorskiego m.in. poprzez zagraniczne misje gospodarcze” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

foto. A. Zabłocka 

tekst V. Weroniecka 

 


Źródło: informacja własna
Data dodania: 2015-05-11
» powrót