Nowe instrumenty wsparcia w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Poręczeń Kredytowych


Od dnia 28 października 2014 roku, zakres oferowanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. usług, został poszerzony o poręczenie zapłaty wadium.
Nowe instrumenty wsparcia w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Poręczeń Kredytowych

Do tej pory Fundusz zabezpieczał swoim poręczeniem kredyty i pożyczki udzielane przez banki i instytucje finansowe (w szczególności fundusze pożyczkowe).
W 2013 roku do oferty dołączone zostało poręczenie transakcji leasingowych, a od 2014 roku poręczenie zapłaty wadium, ale do wysokości 80%. Teraz poręczenie obejmie całość wymaganego wadium. Jedynym ograniczeniem jest kwota, której limit dla jednego przedsiębiorcy wynosi 500.000,00 PLN. 

Procedura udzielenia poręczenia zapłaty wadium jest szybka i przyjazna dla przedsiębiorcy. Produkt skierowany jest dla mikro, małych i średnich firm prowadzących działalność, zarejestrowanych lub realizujących inwestycje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przedsiębiorca składa wniosek o przyznanie pakietu wadialnego i po przeprowadzeniu oceny finansowej, zostaje mu przyznany roczny limit, w ramach którego może on brać udział w dowolnej liczbie przetargów do  wysokości przyznanego limitu.

Wnioski składać można w siedzibie Funduszu, wkrótce zostanie uruchomiona także aplikacja poręczeniowa do składania wniosków przez stronę internetową.
 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych powstał w 2002 roku z inicjatywy Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego,  w ramach realizacji strategii Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fundusz jest zaliczany do instytucji otoczenia biznesu i poprzez udzielanie poręczeń kredytów bankowych wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które swoją siedzibę mają na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Kapitał poręczeniowy Spółki wynosi  obecnie 70 mln zł.

Więcej informacji w załączniku i na stronie internetowej:   www.kpfpk.pl.

 

oprac. M. Ryłow COI WK-P

 
Źródło: K-PFPK Sp. z o.o.
Data dodania: 2015-04-17

Załączniki:
1. info-wadium-k-pfpk.docx - rozmiar: 110,99 KB
» powrót