Mueller Fabryka Świec inwestuje w Crystal Parku


Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczył firmie Mueller Fabryka Świec zezwolenie na prowadzenie działalności w Podstrefie Łysomice.
Mueller Fabryka Świec inwestuje w Crystal Parku

Gebr. Müller Kerzenfabrik AG (Spółka akcyjna Fabryka Świec Braci Müller) to jeden z najważniejszych i najstarszych producentów wysokiej jakości świec w Europie.
Utworzona w 1744 r. firma Gebr. Müller Kerzenfabrik AG już od ośmiu pokoleń jest własnością rodziny. Ta międzynarodowa grupa przedsiębiorstw zatrudnia dzisiaj przeszło 900 pracowników i produkuje dziennie ponad 5 mln lampionów i świec.

Mueller Fabryka Świec została założona w 2002 roku (zakład w Grudziądzu) i obecnie jest jednym z wiodących producentów świec w Europie. W procesie rozwoju działalności firmy w Polsce zarząd podjął decyzję o wynajmie obiektu magazynowego będącego własnością Grodzisk Logistics Poland o powierzchni ok. 15.600 m² zlokalizowanego w Ostaszewie (Crystal Park).
Najem powierzchni magazynowych przyczyni się do poszerzenia zdolności produkcyjnych zakładu i przełoży się na zwiększenie konkurencyjności. W planie jest świadczenie usługi magazynowania, przechowywania, konsolidacji i konfekcji.

 

oprac. M.Ryłow COI WK-P


Źródło: PSSE, www.mueller-kerzen.de
Data dodania: 2015-03-31
» powrót