Województwo Kujawsko-Pomorskie na targach terenów inwestycyjnych MIPIM 2015


W targach MIPIM, oprócz przedstawicieli marszałkowskiego Centrum Obsług Inwestorów i Eksporterów uczestniczą reprezentanci Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza oraz Brodnicy. Targi odbywają się w z Cannes, Francja w dniach 10-13 marca 2015 r.
Województwo Kujawsko-Pomorskie na targach terenów inwestycyjnych MIPIM 2015

W czasie targów eksperci ds. inwestycji z jednostek samorządu terytorialnego zapoznają interesantów z ofertami inwestycyjnymi: dostępnymi terenami greenfield i brownfield, przedstawią oferty samorządów w zakresie wsparcia przedsiębiorczości, poinformują o przepisach prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz zapoznają zainteresowanych z możliwymi środkami wsparcia potencjalnych inwestorów w ramach działań lokalnych, regionalnych i na szczeblu państwowym.

W targach uczestniczą m.in. wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora, burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz jego zastępca Krzysztof Hekert, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska i prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego Joanna John-Błażyńska.

Kujawsko-Pomorskie jest po raz pierwszy obecne na tej imprezie,. Poza MIPIM aktywnie promowaliśmy potencjał inwestycyjny regionu  w czasie targów EXPO REAL (Monachium, jesień 2010, 2013, 2014) czy na imprezach wystawienniczo-konferencyjnych sektora BPO/SSC (Reims, Francja -2013, Sztokholm i Warszawa - 2014 ). 

Nasza obecność w Cannes wynika z realizacji programu „Promocja walorów gospodarczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez zagraniczne misje gospodarcze oraz udział jako wystawca na targach poza granicami kraju o charakterze międzynarodowym"

Oprac. M.Ryłow COI WK-P
Źródło: informacja własna
Data dodania: 2015-03-11
» powrót