Dzień Kariery w sektorze nowoczesnych usług (BPO/SSC)


W dniu 4 grudnia 2014 r. w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbył się „Dzień Kariery w sektorze nowoczesnych usług (BPO/SSC)”. Organizatorami tego wydarzenia były instytucje partnerstwa lokalnego takie jak Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, agencja zatrudnienia ManpowerGroup oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.
Dzień Kariery w sektorze nowoczesnych usług (BPO/SSC)

Program wydarzenia obejmował między innymi wykłady, które przybliżyły sektory nowoczesnych usług takich jak: finanse i księgowość w przedsiębiorstwach, call center, IT, marketing internetowy.
Wykłady poprowadzili przedstawiciele następujących firm:  OpusCapita,  Media System Center,  ATOS,  Alcatel,  Sunrise System, ManpowerGroup, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.W ramach tego wydarzenia można było spotkać się z przedstawicielami tych branż tj. z 11 pracodawcami oraz z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy agencji zatrudnienia ManpowerGroup, Bydgoskich Biur Karier  i  Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.
Z uwagi na to, że praca w tych sektorach jest skierowana do ludzi młodych bez doświadczenia dopiero co wchodzących na rynek pracy uczestnikami dnia kariery były przede wszystkim uczniowie ostatnich klas szkół średnich z Torunia, Włocławka, Inowrocławia, Grudziądza i Bydgoszczy. Łącznie w  wydarzeniu wzięło udział ponad 320 osób.
Wystawcy: OpusCapita,  Media System Center,  ATOS,   Alcatel,   Sunrise System,   Mobica,   Bazy i Systemy Bankowe,   Centrum Obsługi Biznesu,  Bydgoska Grupa Telemarketingowa,  Telmon,  Ovista, ManpowerGroup, Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, WUP Toruń.

WUP Toruń
Źródło: WUP Toruń
Data dodania: 2014-12-09
» powrót