Zakończyła się kolejna misja gospodarcza


Dobiegła końca kolejna misja dla przedsiębiorców. W dniach 24-27 listopada odbywała sie misja gospodarcza do Frankfurtu nad Menem dla przedsiębiorców prowadzących działalność w branży narzędziowo-przetwórczej na terenie naszego województwa.
Zakończyła się kolejna misja gospodarcza

Misja odbyła się dzięki zaangażowaniu przedstawicieli AHK Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie, dzięki pomocy p.  Stanisława Hebdy Konsula Konsulatu Generalnego w Kolonii oraz przedstawicieli oddziałów IHK w Koblenz i Magdeburgu. Nasi przedsiębiorcy mieli możliwość uczestniczenia w targach Euromold  uznawanych za jedną z największych imprez wystawienniczych dla branży narzędziowej na świecie. W dniu 25.11 zorganizowano spotkania bilateralne przedsiębiorców polskich z przedsiębiorcami niemieckimi. Uczestnicy misji pod przewodnictwem pana Miroslawa Kaczmarka Wicedyrektora ds. poradnictwa Zawodowego i Pośrednictwa Pracy  w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu, mieli możliwość odwiedzenia firmy Stabilus w Koblenz, światowego lidera w zakresie produkcji sprężyn gazowych oraz firmy IFARotorion w Haldensleben w Saksonii dostawcy wałów i elementów napędowych dla takich marek jak VW czy Porsche.

 

Misja gospodarcza została zorganizowana przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu pn. "Promocja gospodarki Województwa Kujawsko-Pomorskiego m.in. poprzez zagraniczne misje gospodarcze" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, Osi priorytetowej 5. Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw, Działania 5.5 Promocja i rozwój markowych produktów. Misję finansowano w 85% przez UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz w 15% przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

tekst. V. Weroniecka

oprac M.Ryłow COI WK-P 
Źródło: informacja własna
Data dodania: 2014-11-28
» powrót