Sztokholmskie forum BPO/SSC zakończone


Sektor nowoczesnych usług typu BPO /SSC jest jednym z wiodących sektorów gospodarki naszego regionu. Mając na względzie rosnące zainteresowanie lokalnej społeczności, deweloperów oraz coraz większa rozpoznawalność regionu wśród inwestorów z branży zdecydowaliśmy się na uczestnictwo jako wystawca w odbywającej się w Sztokholmie imprezie Nordic Shared Services and Outsourcing Forum. Impreza odbyła się z sztokholmskim Centrum konferencyjno-wystawowym Munchenbyggeriet w dniach 18-19 listopada br.
Sztokholmskie forum BPO/SSC zakończone

W delegacji regionu uczestniczyli przedstawiciele Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Biura Obsługi Inwestorów Miasta Torunia oraz marszałkowskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

W trakcie forum odbyliśmy spotkania match-makingowe z przedstawicielami zarządów firm lub odpowiednich komórek odpowiedzialnych za usługi outsourcingowe czołowych firm skandynawskich, m.in. Electrolux, IKEA, Open Text, Cargotec, Fiserv, Sandvik Materials, Nordea itp.
Rozmowy dotyczyły możliwości lokowania w aglomeracji bydgosko-toruńskiej firm świadczących usługi outsourcingowe wpisujące się w profil edukacyjny naszych uczelni m.in. inżynieryjne, IT, finansowe i HR.

W czasie spotkań z firmami przedstawiliśmy ofertę regionu w zakresie powierzchni biurowych (dostępnych, w budowie oraz planowanych), politykę edukacyjną regionu w kontekście organizacji nowych kierunków nauczania przydatnych dla firm  lokujących u nas centra usług outsourcingowych oraz ogólne informacje o instrumentach wsparcia dla inwestorów jakie oferują państwo, region i samorządy lokalne.

Organizatorem forum był londyński oddział firmy IQPC Ltd., uznany na całym świecie organizator wydarzeń z branży nowoczesnych usług.

Udział przedstawicieli regionu kujawsko-pomorskiego w forum zrealizowany był w ramach projektu „Promocja gospodarki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez zagraniczne misje gospodarcze oraz udział jako wystawca na targach poza granicami kraju o charakterze międzynarodowym”, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007–2013.

 

oprac. M.Ryłow COI WK-P

 


Źródło: informacja własna
Data dodania: 2014-11-21
» powrót