4 grudnia 2014 r. Dzień Kariery BPO/SSC. Zapraszamy do Bydgoszczy!!


4 grudnia na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbędzie się "Dzień kariery w sektorze nowoczesnych usług (BPO/SSC)". Spotkanie adresowane jest do uczniów i studentów z województwa kujawsko-pomorskiego. To cenna możliwość zdobycia wiedzy na temat rynku pracy, znalezienia zatrudnienia, porozmawiania z pracodawcami, doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przedstawicielami Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Marszałkowskiego, przedstawicielami Biur Karier a także ekspertami rynku pracy z firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup.
4 grudnia 2014 r. Dzień Kariery BPO/SSC. Zapraszamy do Bydgoszczy!!

W czwartek, 4 grudnia, na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbędzie się "Dzień kariery w sektorze nowoczesnych usług (BPO/SSC)". Jego organizatorami są Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Urząd Pracy, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz firma doradztwa personalnego ManpowerGroup. Wydarzenie skierowane jest zarówno do osób poszukujących pracy, jak i przedstawicieli biznesu w województwie kujawsko-pomorskim.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

By ułatwić uczestnictwo w nim również osobom spoza Bydgoszczy, organizatorzy zapewniają bezpłatny transport dla osób zainteresowanych udziałem w wydarzeniu, z Torunia, Włocławka, Inowrocławia i Grudziądza*.
Podczas całego dnia prelekcji będzie można nie tylko poznać charakter pracy w sektorze BPO/SSC, ale również zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami, a także ekspertami ManowerGroup doradzającymi w znalezieniu zatrudnienia.
Specyfika pracy w centrach BPO/SSC sprawia, że stanowią one furtkę do kariery dla osób bez doświadczenia, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.
Niezbędnym wymogiem jaki muszą one spełnić jest natomiast umiejętność swobodnego komunikowania się w języku obcym. Zwykle jest to język angielski, któremu coraz częściej towarzyszy drugi język obcy. W cenie są również kompetencje miękkie, jak np. chęć rozwoju, umiejętność pracy w grupie, dokładność, czy też umiejętność pracy pod presją czasu. Wszystko zależy od konkretnego stanowiska oraz związanych z nim oczekiwań. Praca w sektorze BPO/SSC może, bowiem obejmować wiele stanowisk w bardzo różnych obszarach. To coraz bardziej chłonne pole dla poszukujących pracy w finansach, IT, sprzedaży, czy call center.
*  

Osoby zainteresowane bezpłatnym transportem z Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia prosimy o kontakt pod numerem telefonu 56/ 62-18-518.
** 

BPO/SSC to najpopularniejszy sektor wśród obsługiwanych obecnie przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wartość 39 obsługiwanych obecnie przez PAIiIZ projektów z tej branży wynosi 38,75 mln euro, a liczba deklarowanych miejsc pracy to 11805. Źródło: www.paiz.gov.pl.  

 

Program wydarzenia „Dzień Kariery w sektorze nowoczesnych usług (BPO/SSC)”  

(4 XII 2014 r. Auditorium Novum Uniwersytetu Technologoczno-Przyrodniczego, Bydgoszcz):  


10.00–10.15 - Powitanie;
10.15–10.35 - Sektor nowoczesnych usług, co to jest i czy warto w nim pracować?;
10.35–10.55 - Sektor nowoczesnych usług w finansach i księgowości, w tym prowadzenia rachunkowości przedsiębiorstw, obsługi dokumentacji księgowej, sprawozdawczości i analiz;
10.55–11.15 - Sektor nowoczesnych usług – call center – centra telefoniczne wyspecjalizowane w pasywnym zbieraniu zgłoszeń (inbound call) lub aktywnym kontakcie z klientem (outbound call);
11.15–11.35 - Sektor nowoczesnych usług IT (information technology), technik informatycznych od utrzymania systemu poprzez tworzenie oprogramowania, po projektowanie nowych produktów i rozwiązań;
11.55–12.15 - IT nawet dla humanistów, sektor nowoczesnych usług marketingu internetowego jako przyszłość rynku pracy;
11.55–12.15 - Jak poruszać się po rynku pracy?
12.15–14.30 - Możliwość spotkania z potencjalnymi pracodawcami, doradcami zawodowymi, pośrednikami pracy, pracownikami Biura Karier UTP, ManpowerGroup i Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu;
14.30 - Zakończenie.    Źródło: informacja własna
Data dodania: 2014-11-21

Załączniki:
1. plakat-dzien-kariery.pdf - rozmiar: 1 381,11 KB
» powrót