Zakończyła się misjia firm sektora zdrowotnego do Szwecji


W dniach 14-18 października 2014 r. delegacja przedsiębiorców z terenu województwa Kujawsko-Pomorskiego reprezentujących szeroko rozumianą branżę turystyki medycznej uczestniczyła w 3 dniowej misji gospodarczej w Szwecji.
Zakończyła się  misjia firm sektora zdrowotnego do Szwecji

Misja stanowiła jeden z elementów projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Głównym elementem misji były odwiedziny na targach Senior Det Goda Livet jakie odbywały się w Sztokholmie. Targi te skierowane są do seniorów z terenu Szwecji i goszczą licznych przedstawicieli branży turystycznej, zdrowotnej i opiekuńczej z terenu całej Europy i nie tylko. Wizyta na imprezie dała możliwość przedstawicielom branży z terenu województwa zaznajomienia się z potencjałem szwedzkiego rynku, oczekiwaniami i potrzebami potencjalnych klientów z tego regionu i da w przyszłości szansę stworzenia wspólnej strategii pozyskania nowych klientów z obszaru krajów skandynawskich jak i wspólnych działań marketingowych na tym terenie.
Uzupełnienie wizyty stanowiły odwiedziny w znajdującym się w pobliżu Sztokholmu mieście Norrköping. Przedsiębiorcy spotkali się z przedstawicielami instytucji wspierających biznes z regionu  Östergötland oraz zapoznali się ze szwedzkimi metodami pobudzania rozwoju gospodarczego i wspierania polityki klastrowej. Mieli okazję zobaczyć także wspaniale zrewitalizowany park technologiczny znajdujący się w dawnych budynkach przemysłowych.

 

fot. COIE WK-P

Maciej Kanabaj COIE WK-P 

 


Źródło: informacja własna
Data dodania: 2014-10-22
» powrót