Województwo Kujawsko-Pomorskie promuje outsourcing


Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego promował potencjał inwestycyjny regionu w sektorze Outsourcingu podczas Targów Outsourcingu – Usługi dla Twojego Biznesu odbywających się w dniach 16-17 października 2014 r. w hali Expo XXI w Warszawie.
Województwo Kujawsko-Pomorskie promuje outsourcing

Na stoisku wystawienniczym, wspólnie z Urzędem Miasta Torunia oraz Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przedstawiało silne strony regionu, przede wszystkim dwumiasta Bydgoszczy i Torunia w branży  nowoczesnych usług dla biznesu (BPO) oraz oferty inwestycyjne biurowców dla firm z sektora outsourcingu i offshoringu (O&O).

Rozmówcami naszymi były potencjalne firmy polskie lub z kapitałem zagranicznym, które planują najem biur pod swoją działalność i/lub przekazanie innym podmiotom niektórych wydzielonych ze struktury organizacyjnej funkcji.  Nasze stoisko odwiedzało szereg firm współpracujących z inwestorami z sektora Outsourcingu tj. firm konsultingowych, firm produkujących software dla branży czy też biur specjalizujących się w rekrutacji pracowników i doradztwie personalnym.

Podczas targów odbyło się szereg sesji warsztatowych, paneli dyskusyjnych oraz wystąpień   przedstawicieli branży outsourcingowej. Warto podkreślić, iż stoisko Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostało nagrodzone przez organizatorów targów I miejscem w kategorii „najładniejsze stoisko”.    

Podregion bydgosko – toruński to idealne miejsce do tworzenia nowych centrów outsourcingowych. Bydgoszcz i Toruń to „wschodzące gwiazdy” sektora BPO i jako najważniejsze w regionie centra przemysłowe, biznesowe, naukowe i kulturowe, badawczo – rozwojowe, a także siedziby władz lokalnych zajmują czołowe miejsca w rankingu na najatrakcyjniejsze miasta dla biznesu.   

Kujawsko-Pomorskie  Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) już od ponad 3 lat promuje w ramach projekty systemowego Ministra Gospodarki „Wsparcie dla sieci COIE” region organizując konferencje nt. sektora BPO w województwie. W roku 2013 wydała analizę  sektora outsourcingu usług biznesowych (BPO) w województwie kujawsko–pomorskim i możliwości jego rozwoju”, której celem była Identyfikacja potencjału regionu w odniesieniu do perspektyw rozwoju sektora BPO ze wskazaniem planu działalności w perspektywie 10-letniej.  

Wykorzystanie szansy na rozwój sektora BPO, która pojawia się w kontekście dynamicznego wzrostu znaczenia i rozpoznawalności Polski jako atrakcyjnej lokalizacji w dla projektów BPO w wymiarze globalnym, powinno zostać uznane za jedno z podstawowych wyzwań dla kreowania regionalnej polityki rozwoju społeczno-gospodarczego w województwie kujawsko-pomorskim.

 

 
Źródło: C.Buczyński, K-P COIE
Data dodania: 2014-10-22
» powrót