Rusza budowa Nadnoteckiego Parku Przemysłowego


Ceremonia wbicia pierwszej łopaty na budowie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego odbyła się 15 października w Paterku (gmina Nakło nad Notecią) z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego oraz radnych województwa Lucyny Andrysiak i Silvany Oczkowskiej. Gmina Nakło nad Notecią zrealizuje przedsięwzięcie dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wartość dofinansowania to 16,3 miliona złotych.
Rusza budowa Nadnoteckiego Parku Przemysłowego

Projekt budowy Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku przewiduje uzbrojenie działek inwestycyjnych o łącznej powierzchni ponad 30 hektarów. Wartość inwestycji to 19,7 miliona złotych.

- Kompleksowe przygotowanie terenów pod przedsięwzięcia biznesowe to klucz do rozwoju gospodarczego. Bez dobrych dróg dojazdowych i sieci dostarczających media trudno liczyć na zainteresowanie inwestorów. Cieszę się, że dzięki dodatkowym środkom w naszym RPO udało nam się znacznie zwiększyć alokację w tym konkursie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Podczas wizyty w Nakle nad Notecią marszałek Piotr Całbecki złoży także wizytę na budowie obwodnicy miasta. Budowa obejścia jest możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

oprac. M.Ryłow COI WK-P
Źródło: rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Data dodania: 2014-10-20
» powrót