Brenntag Polska buduje centrum logistyczne w Grudziądzu


Firma Brenntag Polska na działce położonej przy ul. Droga Kurpiowska wybuduje centrum logistyczne
Brenntag Polska buduje centrum logistyczne w Grudziądzu

Brenntag Polska Sp. z o.o. jest wiodącą firmą przemysłu chemicznego zajmującą się dystrybucją standardowych i specjalistycznych surowców chemicznych na polskim rynku. Przedsiębiorstwo świadczy także usługi wartości dodanej związane m.in. z konfekcjonowaniem towarów, produkcją dodatków specjalistycznych, utylizacją odpadów, gospodarowaniem opakowań zwrotnych oraz wsparciem technologicznym, jakie zapewniają laboratoria aplikacyjno-badawcze.
Firma należy do koncernu Brenntag - światowego lidera w dystrybucji surowców chemicznych. W Polsce zatrudnia ponad 500 osób w 19 placówkach. W związku z dynamicznym rozwojem i rozbudową sieci sprzedaży zarząd Brenntag Polska podjął decyzję o otwarciu nowej placówki na Pomorzu. Centrum dystrybucyjne, o powierzchni 3 300 m2, ma zostać wybudowane w kwietniu 2015 r. na dwuhektarowej działce przy ul. Droga Kurpiowska w Grudziądzu.
Firma rozpocznie tu działalność związaną z dystrybucją i magazynowaniem surowców chemicznych już z początkiem maja 2015 r. Jak informują przedstawiciele Brenntag wybór takiej lokalizacji został podyktowany doskonałą komunikacją z pozostałymi magazynami spółki, możliwością przyszłej rozbudowy centrum dystrybucyjnego o dodatkowe 3 000 m2, a także przeprowadzanymi i planowanymi dalszymi inwestycjami drogowymi w Grudziądzu.

- Firma złożyła już wnioski o przyłącza mediów oraz o pozwolenie na budowę hali magazynowej z zapleczem socjalnym i zagospodarowaniem terenu. Ponad 40% zakupionej działki pozostanie pod przyszły rozwój inwestycji. Pojawienie się kolejnego centrum logistycznego to dowód na to, że inwestorzy zauważyli nasze doskonałe położenie na mapie drogowej oraz inwestycje poczynione w infrastrukturę - mówi prezydent Robert Malinowski.

fot. www.grudziadz.pl

oprac. M.Ryłow COI WK-P
Źródło: www.grudziadz.pl
Data dodania: 2014-07-22
» powrót