Schumacher Packaging GmbH rozbuduje swoją firmę w Grudziądzu


Schumacher rozbuduje swoją firmę w Grudziądzu. Powstanie zakład przetwórstwa tektury falistej, w którym pracę znajdzie kolejnych 60 osób.
Schumacher Packaging GmbH rozbuduje swoją firmę w Grudziądzu

Informację o planach rozwojowych przekazał współwłaścicieli firmy Schumacher Björn Schumacher w obecności Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego, wiceprezydenta Marka Sikory, a także Justyny Medeńskiej, dyrektora zarządzającego grudziądzkim oddziałem i Sławomira Zamrocha, dyrektora finansowego zakładu w Polednie.

- Z ogromnym zadowoleniem przyjąłem informację, że firma, która od kilku lat funkcjonuje w naszym mieście tak prężnie się rozwija. Cieszę się tym bardziej, że jeszcze w tym roku powstaną nowe miejsca pracy. Oczywiście będziemy wspierać inwestora na każdym etapie realizacji jego projektu. Zadeklarowaliśmy m.in., że samorząd poniesie w zdecydowanej większości koszty związane z przebudową fragmentu ul. Parkowej - mówi prezydent Robert Malinowski.

Ponadto Schumacher będzie mógł skorzystać ze zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji i tworzenie związanych z nimi nowych miejsc pracy na terenach specjalnej strefy ekonomicznej i Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Uchwałę w tej sprawie przyjęto na majowej sesji Rady Miejskiej.

- Doceniam współpracę z miastem, stąd decyzja o lokalizacji zakładu właśnie tu. Do tej pory Schumacher zainwestował w Grudziądzu ok. 130 mln zł, planowana rozbudowa firmy szacowana jest na kolejne 35 mln zł. Aktualnie pracują tu 123 osoby. W związku z powstaniem zakładu przetwórstwa tektury falistej kolejne 60 osób zostanie zatrudnionych - powiedział Björn Schumacher 

fot. portal www.grudziadz.pl 

oprac. M Rylow COI WK-P
Źródło: www.grudziadz.pl
Data dodania: 2014-06-30
» powrót