Spotkanie z przedstawicielami klastra Clean z Danii


W dniu 11 czerwca odwiedzili nasz region przedstawiciele duńskiego klastra eko-technologi Clean. Klaster Clean jest obecnie jedną z największych duńskich organizacji gospodarczych w branży eko-technologii (cleantech) zrzeszającą 170 członków i realizującą projekty na kwotę ok. 250 mln złotych.
Spotkanie z przedstawicielami klastra Clean z Danii

Przedstawiciele klastra spotkali się z przedstawicielami spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, Uzdrowiska Ciechocinek, Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i działającej także w branży cleantech firmy Apator. Spotkanie było okazja do poznania rozwiązań, jakie we wspieraniu klastrów stosowane są w Danii i wpływu, jaki wywierają na rozwój kraju zwłaszcza w niezwykle innowacyjnych branżach związanych z redukcją zapotrzebowania gospodarki na energię.

Spotkanie z klastrem poświecono także na omawianie możliwości współpracy miedzy polskimi a duńskimi przedsiębiorcami oraz możliwego transferu wiedzy i technologii oraz ich wykorzystania w lokalnych inwestycjach. Wizyta stanowiła jeden z rezultatów misji, jaką kujawsko-pomorscy przedsiębiorcy odbyli do Danii w kwietniu 2014 r.

 

fot. COI WK-P

Maciej Kanabaj COI WK-P


Źródło: informacja własna
Data dodania: 2014-06-13
» powrót