I Ogólnopolska Konferencja pt.: „Tereny Inwestycyjne w Polsce”


8 kwietnia br. w siedzibie Business Centre Club w Warszawie, podczas I Ogólnopolskiej Konferencji "Tereny Inwestycyjne w Polsce spotkają się przedstawiciele najważniejszych firm z branży, aby dyskutować o czynnikach wpływających na atrakcyjność gruntów pod inwestycje.
I Ogólnopolska Konferencja pt.: „Tereny Inwestycyjne w Polsce”

Celem konferencji „Tereny Inwestycyjne w Polsce” jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń  i poglądów w gronie inwestorów szukających atrakcyjnych gruntów pod inwestycje, przedsiębiorców ze średnich i dużych firm, samorządów i stref ekonomicznych.

Wśród panelistów znajdują się zarówno przedstawiciele samorządów oraz instytucji państwowych, jak  i eksperci i praktycy rynku gruntów inwestycyjnych.

O najważniejszych czynnikach wpływających na atrakcyjność terenów pod inwestycje przemysłowe i logistyczne będą rozmawiać goście pierwszego panelu „Tereny przemysłowe: jak nabyć lub sprzedać grunt?”.
O swoich doświadczeniach opowiedzą m.in. Maciej Madejak, dyrektor ds. rozwoju regionalnego w firmie Goodman oraz Paweł Markowski, dyrektor zarządzania dostawami i rozwojem produktu w firmie Zelmer. Całość będzie moderował Tomasz Olszewski, dyrektor działu powierzchni przemysłowo-magazynowych na Europę Środkową i Wschodnią JLL. Natomiast kwestie atrakcyjności terenów poprzemysłowych omówią goście drugiego panelu.
Przedstawiciele miasta Bydgoszcz, Łódzkiej SSE i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych zastanowią się jak najlepiej wykorzystać tereny po dawnych fabrykach i obszarach przemysłowych i jak zainteresować inwestorów takimi gruntami.
Eksperci zgromadzeni w panelu trzecim „Nabywanie nieruchomości od instytucji państwowych” przedyskutują proces nabywania gruntów od takich jednostek jak Agencja Mienia Wojskowego,  Agencja Nieruchomości Rolnych, czy PKP Nieruchomości.
Goście czwartego panelu podejmą natomiast temat gruntów pod inwestycje hotelowe i uzdrowiskowe. Dla jakich branż atrakcyjne są miasta o statusie uzdrowiska i jak zachęcić inwestorów do nabywania gruntów pod hotele, centra wellness i SPA, zastanowią się przedstawiciele Miasta Skierniewice, LuxMedu, Polskiej Grupy Uzdrowisk i Hotel Professionals.

Konferencja „Tereny Inwestycyjne w Polsce” organizowana jest przez serwis Tereny Inwestycyjne Info (www.terenyinwestycyjne.info) we współpracy z Agencją Nieruchomości Rolnych, Agencją Mienia Wojskowego, Bydgoska  Agencja Rozwoju Regionalnego Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, firmą doradczą JLL, PKP Nieruchomości, UM Bydgoszcz i firmą Orange.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, BCC, Krajowa Izba Gospodarcza i PARP.


Rejestracja na konferencję:  tutaj

 

Oprac. M. Ryłow COI WK-P   
Źródło: D&B Partners
Data dodania: 2014-03-10
» powrót