PESA na londyńskiej gali Financial Times!


Pesa S.A z Bydgoszczy jako pierwsza firma z Europy Środkowo-Wschodniej w historii została nominowana do nagrody ekonomicznej Financial Times jednego najważniejszych ekonomicznych dzienników świata.
PESA na londyńskiej gali Financial Times!

Z kilkuset kandydatur jury wsparte przez ekspertów wybiera nominację - po kilka w każdej kategorii. Następnie w Royal Albert Hall, królewskiej sali w Londynie, odbywa się gala, na której spotykają się najważniejsi przedstawiciele światowego biznesu.

Wśród konkurentów do Nagrody FT w kategorii przedsiębiorczość obok Pesy znajdują się globalne firmy takie jak:  Twitter, system rezerwacji noclegów Airbnb, gigant naftowy  Continental Resources z USA czy firma Uber, która stworzyła działającą w 20 krajach aplikację mobilną Uber służącą do zamawiania luksusowych samochodów.

20 marca na gali w Royal Abert Hall, prezes Pesy Tomasz Zaboklicki będzie miał możliwość spotkania z przedstawicielami firm nominowanych w innych kategoriach: Ikea, Philips, BMW, Bosch, Tesla Motors, Google, Skanska czy chińskiego koncernu teleinformatycznego Xiaomi.

Panu Prezesowi Tomaszowi Zaboklickiemu oraz całemu zespołowi Pesy serdecznie gratulujemy ogromnego wyróżnienia i życzymy zwycięstwa w konkursie.

 

fot. PESA S.A.

tekst oryg. Marcin Kamiński / Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

oprac. M. Ryłow COI WK-P

Źródło: Gazeta Wyborcza 14.02.2014 r.
Data dodania: 2014-02-14
» powrót