Kolejny sukces PESY Bydgoszcz


Bydgoska Pesa utworzy swój zakład w Rosji. To kolejny sukces firmy po tym, jak zdobyła zamówienie na wyprodukowanie 120 tramwajów dla Moskwy. Pesa wejdzie na rosyjski rynek dzięki firmie UralWagonZawod. To gigantyczna korporacja, w skład której wchodzi blisko sto przedsiębiorstw produkujących m.in. na zamówienie ministerstwa obrony Rosji.
Kolejny sukces PESY Bydgoszcz

W ubiegłym roku firma UralWagonZawod wyprodukowała 30 tys. wagonów towarowych a planuje również produkcję pociągów elektrycznych, lokomotyw spalinowych i elektrycznych, tramwaje oraz wagony dla metra. I właśnie we współpracy z UralWagonZawodem Pesa planuje budowę zakładu w Federacji Rosyjskiej.
- Obecnie rozmawiamy o szczegółach stworzenia wspólnego przedsięwzięcia - wyjaśnia Aleksiej Tiszajew, dyrektor ds. produktu cywilnego UralWagonZawodu. - Pesa odpowiada wszystkim naszym wymaganiom. Właśnie w tej firmie znaleźliśmy poważnego i solidnego partnera, który utrzymuje poziom produkcji odpowiadający wymogom rynków europejskiego i azjatyckiego.
Tomasz Zaboklicki, prezes Pesy, podkreśił, że dla firmy to historyczny moment ze względu na fakt, że tramwaje Pesy będą jeździły po jednej z najważniejszych stolic europejskich, a także w związku z możliwością nawiązania współpracy z rosyjską stroną w oparciu o szacunek, bez fobii i granic. Prezes Zaboklicki podkreślił równiez wagę zastosowania rozwiązań technicznych odpowiednich do trudnych warunków klimatycznych Rosji, gdzie amplituda wahań temperatury dochodzi do 80 stopni Celsjusza (od -40° do +40°C).
Do marca 2014 r. Pesa dostarczy do Moskwy pierwsze cztery tramwaje, a do końca przyszłego roku 66 kolejnych. Całość kontraktu będzie zrealizowana do kwietnia 2015 r. 
 

fot. PESA Bydgoszcz 

Oprac. M. Ryłow K-P COI: na podst Krzysztof Aładowicz, Gazeta.pl 27.06.2013

 Źródło: Gazeta.pl 27.06.2013
Data dodania: 2013-06-28
» powrót