Nagrody Marszałka 2013 - wyróżnienie dla zespołu prof. Włodzimierza Karaszewskiego


Wyróżnienie dla prof. UMK, dr hab. Włodzimierza Karaszewskiego z zespołem: dr inż. Małgorzata Jaworek, dr Marcin Kuzel, dr Małgorzata Szałucka, dr Aneta Szóstek, mgr Magdalena Kuczmarska, zostało przyznane za badania empiryczne dotyczące międzynarodowego przepływu kapitału w postaci bezpośrednich inwestycji zagranicznych z udziałem Polski.
Nagrody Marszałka 2013 - wyróżnienie dla zespołu prof. Włodzimierza Karaszewskiego

Jest to pierwszy zespół naukowy, który w swoich badaniach poruszył tę tematykę. Badania zespołu dotyczą bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce oraz aktywności inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw w kraju i za granicą. Dzięki pracy wspomnianego zespołu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu stał się istotnym miejscem wśród ośrodków badawczych świata zajmujących się zagraniczną aktywnością inwestycyjną przedsiębiorstw z krajów rozwijających się.

 

Jedną z publikacji związanych z tematyką bezpośrednich inwestycji zagranicznych przygotowanych przez zespół profesora Karaszewskiego jest książka „Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w województwie kujawsko-pomorskim” Toruń 2012, która została zaprezentowana  7 grudnia 2012 roku w Toruniu w ramach dwudniowej konferencji naukowej „Bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Polska na tle świata” Warszawa-Toruń. Konferencję w Toruniu organizował Departament Współpracy Regionalnej i Rozwoju Gospodarczego oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika.   

 

Panu Profesorowi i całemu zespołowi serdecznie gratulujemy!

 

oprac. M.Ryłow COI WK-P

 


Źródło: informacja własna
Data dodania: 2013-06-26
» powrót