Solvay zbuduje w Polsce nowy zakład produkcji krzemionki


13 lutego 2013 firma Solvay ogłosiła, że zainwestuje 75 milionów euro w budowę nowego zakładu we Włocławku, o rocznej zdolności produkcji 85.000 ton krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica – HDS).
Solvay zbuduje w Polsce nowy zakład produkcji krzemionki

Nowy zakład, położony w centralnej Polsce, blisko głównych węzłów energetycznych
i nowej autostrady Warszawa-Gdańsk, będzie oferował korzyści logistyczne klientom z Europy Wschodniej i Rosji. 
„Chcemy wspierać rozwój naszych klientów w Europie Wschodniej, w Rosji i na całym świecie. Nowy zakład będzie stanowić solidną, konkurencyjną platformę dla naszych najbardziej innowacyjnych produktów. Będziemy stale inwestować w rozwój przemysłowy, aby utrzymać przewagę technologiczną i rynkową”, mówi Tom Benner, prezes Solvay Silica. 
Zakład znajdować się będzie w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE), na terenie kompleksu przemysłowego Anwil, filii polskiego koncernu naftowego i energetycznego PKN Orlen. Koniec budowy planuje się na trzeci kwartał 2014 roku. 
„Rozpoczynamy ten projekt z dumą; jest on efektem współpracy z władzami i naszym partnerem przemysłowym Anwil. Obie ekipy ciężko pracowały z naszym zespołem, aby projekt w Polsce ujrzał światło dzienne”, tłumaczy Patrick Lermusiaux, Globalny Dyrektor Operacyjny ds. Krzemionki, i dodaje: „Za niecałe dwa lata zakład będzie prowadzić działalność i produkcję w najwyższych standardach”
Powyższy projekt był prowadzony przez Polską Agencję Informacji i  Inwestycji Zagranicznych z udziałem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Obsługi Inwestora.  

 

fot . Suat Eman / freedigitalphotos.net  

oprac. Marek Ryłow - COI WK-P

 Źródło: komunikat prasowy Solvay 13.02.13 / inf własna
Data dodania: 2013-02-18
» powrót