„Gazele Biznesu 2012”


Redakcja „Pulsu Biznesu” wraz z wywiadownią gospodarczą Coface Poland już po raz trzynasty zorganizowała ranking najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich firm. Zwycięzcą rankingu została firma z Torunia JMS, która osiągnęła 1219 proc. wzrost przychodów
„Gazele Biznesu 2012”

Ranking ma na celu wyróżnienie podmiotów, które niezależnie od koniunktury gospodarczej z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych, a nie zaliczają się do grupy największych przedsiębiorstw. Zestawienie opracowane jest na zlecenie redakcji „PB” przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland na podstawie wyników małych i średnich firm z trzech kolejnych lat. Aby zostać Gazelą Biznesu, firma musi przez te trzy lata zwiększać obroty i osiągać zyski. O miejscu na liście decyduje osiągnięty w tym czasie procentowy przyrost obrotów. Tegoroczna lista dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm osiągnęła rekordową długość.

Lista rankingowa sporządzona na podstawie wyników firm z lat 2009-11 jest najdłuższa w historii. Do rankingu Gazele Biznesu 2012 zakwalifikowało się 4342 firm, jest to o 563 więcej niż rok wcześniej.

Na pozostałych stopniach poodium stanęły fiormy spoza regionu: 
drugie miejsce: Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Recykling Tomasz Gądek (Międzyrzecz) - 1111 proc. wzrostu
trzecie miejsce:  Makrochem (Lublin) - 1046 proc. wzrostu

Uroczysta gala „Gazele Biznesu 2012”w województwie kujawsko-pomorskim, odbyła się w dniu 6 lutego 2012 roku w Centrum Sztuki Współczesnej., w trakcie której nagodzone zostały najlepiej rozwijające się firmy z województwa kujawsko – pomorskiego. 

 

fot. renjith krishnan / freedigitalphotos.net

 oprac: Marek Ryłow COI WK-P 

 


Data dodania: 2013-02-08
» powrót