Investing in Poland


W Poniedziałek 24 września 2012 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się po raz czwarty konferencja z cyklu „Investing in Poland”.
Investing in Poland

W tym roku organizatorzy konferencji skupili się na odpowiedzi na pytanie jaki jest obecnie potencjał gospodarczy Polski, w jakich krajach należy szukać inwestorów w następnych latach oraz jak wykorzystać umiejętności polskich naukowców.Prezes PAIiIZ Sławomir Majman z zauważył, że liczba inwestorów z Chin i delegacji firm Chińskich w ostatnim roku znacząco wzrosła i to właśnie w tym kierunku powinny być zwrócone oczy polskich przedsiębiorców, przedstawicieli rządu i samorządów.Polska to idealny przyczółek do rozpoczęcia prowadzenia działalności w Europie. Jako jedyny kraj w tej części świata nadal opiera się kryzysowi i wciąż utrzymuje swój rating na poziomie A+. Przedstawiciel Ambasady Chińskiej przyznał, że różnice kulturowe pomiędzy jego krajem, a Europą są duże, a część chińskich przedsiębiorców uczy się dopiero zasad obowiązujących w demokratycznych ustrojach. Polska to most łączący inwestorów chińskich z europejskim biznesem.Gorąca dyskusję wywołał temat poruszony przez Prezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Przemysława Andrzejaka. Zwrócił on uwagę na ogromny i niewykorzystany potencjał drzemiący w polskich naukowcach. - W Polsce nie ma instytucji brokera dobrych pomysłów - zauważył – nadal większość badań naukowych trafia na półkę.Wszyscy obecni zgodzili się, że nauka to niezagospodarowana dziedzina która może okazać się niezwykle dochodowa dla inwestorów.
Konferencja była przyczynkiem do inauguracji publikacji rocznej Investing in Poland.
W tym roku redakcja Warsaw Business Journal oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych wraz ze strategicznymi partnerami: PWC, Com Translation podjęli wyzwanie wydania chińskiej i hiszpańskiej wersji językowej wyżej wymienionej publikacji. (WBJ/PAIiIZ)

 

fot. [basketman] / FreeDigitalPhotos.net

 

 

 Data dodania: 2012-09-24
» powrót