BiT City jako przykład udanej integracji transportowej


Marszałek Piotr Całbecki 26 września uczestniczył w Kongresie Transportu Publicznego w Warszawie, w którym udział wzięli też członkowie rządu i parlamentu, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz samorządowcy, naukowcy i reprezentanci biznesu zajmujący się nowymi rozwiązaniami w tej dziedzinie.
BiT City jako przykład udanej integracji transportowej

Tematem zorganizowanego przez Wydawnictwo Rynek Kolejowy spotkania – forum wymiany poglądów i doświadczeń między środowiskami kreującymi przyszłość transportu publicznego w naszym kraju – były możliwości technologiczne i finansowe, koncepcje, plany i przykłady dobrych praktyk przede wszystkim w zakresie integracji miejskich systemów transportowych. W programie znalazły się między innymi wystąpienia minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej, wiceministra transportu Andrzeja Massela i Joannisa Kroustalisa z europejskiej Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej (DG Regio).

Marszałek Całbecki, który był jednym z honorowych patronów wydarzenia, zaprezentował nasz projekt BiT City, będący zintegrowanym systemem transportu publicznego łączącym szybką kolej między Bydgoszczą i Toruniem oraz powiązane z nią systemy transportu publicznego w obu stolicach regionu. BiT City to jedno z największych infrastrukturalnych przedsięwzięć w kraju.

Kongres odbył się w warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Data dodania: 2012-09-27
» powrót