W takich miejscach tylko inwestować!


Samorząd województwa wspiera podmioty przygotowujące tereny z myślą o inwestorach środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na siedem tego typu przedsięwzięć sześć samorządów miejskich i gminnych oraz spółka Bydgoski Park Przemysłowo-Technologicznych otrzymały wsparcie w wysokości ponad 62 milionów złotych.
W takich miejscach tylko inwestować!

Największym beneficjentem takiego wsparcia jest Bydgoszcz. Kontrolowana przez samorząd miejski spółka Bydgoski Park Przemysłowo-Technologicznych otrzymała na uzbrojenie terenów inwestycyjnych 16,7 mln złotych. W ramach zakończonego na początku tego roku projektu zbudowano sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz drogi wewnętrzne, chodniki i ścieżki rowerowe, a także oświetlenie. Dodatkowo administracja prezydenta Bydgoszczy otrzymała z RPO WK-P środki w wysokości 2,3 mln złotych na budowę połączenia terenu parku z obwodnicą miasta w przebiegu drogi krajowej s-10. Nowa droga, dzięki której ważne dla Bydgoszczy tereny inwestycyjne są bardziej atrakcyjne, bo lepiej skomunikowane ze światem, została zbudowana pod koniec ubiegłego roku. Warto dodać, że na terenie kompleksu funkcjonuje podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pozostałe sfinansowane w ramach RPO WK-P przedsięwzięcia związane z uzbrojeniem terenów pod inwestycje to (w nawiasach wartość wsparcia):


Wśród wymienionych przedsięwzięć są zarówno projekty kluczowe, wpisane na listę projektów kluczowych RPO WK-P (pięć), jak i projekty konkursowe (dwa). Na grudzień zaplanowane jest ogłoszenie kolejnego konkursu o dofinansowanie tego typu inwestycji z pulą środków w wysokości 5 milionów euro.   

Biuro Prasowe  Urzędu Marszałkowskiego 

 

Na zdjęciu u góry Rypiński Obszar Rozwoju Gospodarczego, na pozostałych zdjęciach łącznica do parku przemysłowego w Bydgoszczy (1) i tereny inwestycyjne we Włocławku (2); fot. Witold Broda/freepress.pl, Marek Dembski i Andrzej Goiński.   

 

 
Data dodania: 2012-09-19
» powrót