Apator w nowej siedzibie


Marszałek Piotr Całbecki oraz przewodnicząca sejmiku Dorota Jakuta wzięli wczoraj (6 września) udział w uroczystości otwarcia Centrum Produkcyjno-Rozwojowego Apator SA w Pomorskiej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie pod Toruniem.
Apator w nowej siedzibie

Firma przeniosła działalność z dotychczasowej siedziby przy ulicy Żółkiewskiego w Toruniu. W Ostaszewie powstał nowoczesny zakład produkcyjny, w którym usprawniono procesy technologiczne, uruchomiono m.in. zautomatyzowaną linię montażu i legalizacji liczników. Zastosowano też rozwiązania prośrodowiskowe: energooszczędny system oświetlenia, sterowania żaluzjami, ogrzewania i klimatyzacji z odzyskiem ciepła, a także system odzyskiwania wody deszczowej.

Apator SA to krajowy lider w produkcji aparatury łącznikowej i licznikowej. Jest wiodącą spółką w Grupie Apator, którą tworzy dziś 14 przedsiębiorstw powiązanych kapitałowo, mających siedziby na terenie kraju i poza granicami. Obecnie spółka zatrudnia ok. 480 pracowników i planuje zwiększyć zatrudnienie do 600 osób.

Janusz Niedźwiecki, prezes zarządu i dyrektor generalny Apator SA w Toruniu jest laureatem Nagrody Marszałka (edycja 2010).

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Data dodania: 2012-09-06
» powrót