Wspólny głos z Wielkopolską w sprawie s-5


Kujawsko-Pomorskie i Wielkopolska będą wspólnie zabiegać o realizację jednej z najważniejszych dla naszego województwa inwestycji infrastrukturalnych, kontynuację budowy drogi ekspresowej s-5. List intencyjny w tej sprawie podpisali marszałek Piotr Całbecki i marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.
Wspólny głos z Wielkopolską w sprawie s-5

W podpisanym 4 września dokumencie obaj marszałkowie podkreślają, że przyszła s-5 to właściwe skomunikowanie obu województw z autostradami A-1 i A-2, co ma duże znaczenie dla gospodarki i rozwoju turystyki w naszej części kraju.

- Cieszę się, że Kujawsko-Pomorskie i Wielkopolska mówią  w tej sprawie jednym głosem - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  
 
Z informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że przygotowania do budowy s-5 na odcinku między Bydgoszczą a węzłem autostradowym A-1 w Nowych Marzach postępują. Najbardziej zaawansowane są przygotowania do budowy etapu Nowe Marzy – Świecie, dla którego opracowano już program funkcjonalno-użytkowy, co oznacza, że po uzyskaniu akceptacji Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej można będzie przystąpić do realizacji inwestycji w trybie zaprojektuj i wybuduj.
List intencyjny w sprawie s-5 został podpisany podczas spotkania marszałków Całbeckiego i Woźniaka w Gnieźnie.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  
Data dodania: 2012-09-04
» powrót