Polska wśród 20 najcenniejszych marek narodowych!


W raporcie opublikowanym w najnowszym Brand Finance Journal, Polska znalazła się w gronie 20 najcenniejszych marek narodowych, a jej wartość okazała się najszybciej rosnącą na całym świecie.
Polska wśród 20 najcenniejszych marek narodowych!
Polska została okrzyknięta największym wygranym rankingu ponieważ od zeszłego roku zanotowała rekordowy, ponad 74 procentowy wzrost wartości marki – z 271 do 482 mld USD awansując z 24 na 20. miejsce zestawienia. Autorzy raportu powody tego sukcesu widzą w pozytywnych prognozach wzrostu ekonomicznego. „Polska gospodarka po prostu wciąż rośnie” – czytamy w raporcie. Pozytywny wpływ na wizerunek kraju miała również organizacja przez Polskę mistrzostw Euro 2012. Pierwsze miejsce w rankingu zajęły, podobnie jak przed rokiem, Stany Zjednoczone. Drugie miejsce przypadło Chinom, które wyprzedziły trzecie w aktualnym zestawieniu Niemcy. Polska znalazła się m.in. przed Austrią, Finlandią i Norwegią.

Brand Finance Journal to wydawnictwo londyńskiego Instytutu Brand Finance, zajmującego się doradztwem w zakresie zarządzania marką. Raport Nation Brand 100 został przygotowany w oparciu o analizę czynników ekonomicznych, demograficznych i politycznych krajów.

Źródło: www.paiz.gov.pl

 

fot. [Stuart Miles] / FreeDigitalPhotos.net

 

 Data dodania: 2012-08-29
» powrót