10 edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku


Od 2 kwietnia 2012 roku przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do kolejnej polskiej edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku. Konkurs wyróżnia wiodących twórców firm, charyzmatycznych przywódców biznesowych i innowacyjnych wizjonerów. Realizując jego polską edycję Ernst & Young już od 10 lat promuje polską przedsiębiorczość – zarówno w kraju jak i na forum międzynarodowym.
10 edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku

Potencjalni kandydaci mogą zgłaszać swój udział w trzech kategoriach konkursowych: Produkcja, Usługi, Nowy Biznes. W kategorii Nowy Biznes szansę na wygraną mają młode innowacyjne firmy, których działalność na rynku nie przekracza pięciu lat. Termin nadsyłania formularzy aplikacyjnych, dostępnych na stronie http://www.przedsiebiorcaroku.pl/ upływa 1czerwca 2012 roku. Rozstrzygnięcie konkursu, w tym przyznanie tytułu Przedsiębiorcy Roku 2012, nastąpi w listopadzie br. Gala Finałowa będzie transmitowana przez dwie stacje telewizyjne: TVN24 i TVN CNBC.

Grono jurorskie, w pełni niezależne od Ernst & Young, oceniając konkursowychk andydatów weźmie pod uwagę m.in. takie kryteria jak: przedsiębiorczość, strategia firmy, wyniki finansowe, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem, w którym firma funkcjonuje. W skład niezależnego od Ernst & Young dziesięcioosobowego Jury wchodzą wybitne osobistości polskiej sceny publicznej oraz zwycięzcy minionych edycji konkursu:

  • Jan Krzysztof Bielecki – Przewodniczący Jury, Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów
  • Leszek Czarnecki - Przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding
  • Andrzej Dębowski - Prezes DIE Inwestycje
  • Ryszard Florek - Przedsiębiorca Roku 2010, Prezes Zarządu FAKRO
  • Michał Kiciński i Marcin Iwiński - Przedsiębiorcy Roku 2008, twórcy firmy CD Projekt
  • Jerzy Koźmiński - Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
  • Piotr Mikrut - Przedsiębiorca Roku 2009, Prezes Zarządu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka
  • Dariusz Miłek - Przedsiębiorca Roku 2007, Prezes grupy NG2
  • Krzysztof Pawiński - Przedsiębiorca Roku 2011, Prezes Grupy Maspex Wadowice
  • Jacek Siwicki - Prezes Enterprise Investors

Konkurs Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to jedyna tej skali międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs realizowany jest od 1986 roku i obecnie zwycięzcy lokalnych edycji wybierani są w 147 miastach 53 krajów świata. Zwycięzca dziesiątej, jubileuszowej polskiej edycji reprezentować będzie nasz kraj w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year w czerwcu 2013 roku w Monte Carlo.

Więcej informacji na stronie: www.przedsiebiorcaroku.plŹródło: www.przedsiebiorcaroku.pl
Data dodania: 2012-04-19
» powrót