Centrum logistyczne Rossmanna w Grudziądzu


Na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego oficjalnie otwarto centrum dystrybucyjne Rossmanna dla północnej Polski. Z tej okazji dziś, tj. 7 lutego zorganizowano konferencję prasową z udziałem Prezesa Zarządu Rossmanna Marka Maruszaka oraz Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego.
Centrum logistyczne Rossmanna w Grudziądzu

Wartość inwestycji to 80 mln zł. Budowa obiektu o kubaturze 23 tys. m²  trwała 10 miesięcy. Powstał magazyn o wysokości składowania do 12 m oraz budynek biurowo-socjalny o powierzchni 1,5 tys. m². W pierwszym etapie stan magazynowy wyniesie 1000 palet. Ilość artykułów, palet oraz obsługiwanych procesów będzie systematycznie zwiększana.

Firma Rossmann w centrum zatrudniła już 75 osób, są to przede wszystkim magazynierzy, ale także pracownicy działu administracji, kadr, IT oraz BHP. Łączna liczba pracowników będzie wkrótce zwiększona do 100. 

- Ukończyliśmy jedną z najważniejszych inwestycji minionego roku. W następnych latach planujemy rozbudowę magazynu o kilkanaście tysięcy metrów. Liczymy jednak, że już teraz efekty odciążenia centralnego magazynu w Łodzi będą widoczne - mówił Marek Maruszak, Prezes Zarządu Rossmanna.  

Centrum logistyczne największej w Polsce sieci drogeryjnej powstało na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Docelowo centrum dystrybucyjne Rossmanna ma zajmować 35 tys. m² i zatrudniać blisko 500 osób. W roku 2013 powinna rozpocząć się realizacja drugiego etapu inwestycji, zaś w 2015 r. - trzeciego, ostatniego.

- Od chwili podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy centrum logistycznego w Grudziądzu minęły niecałe 3 lata. Gratuluję tak sprawnego przeprowadzenia fazy projektowej i budowlanej. Przy tej okazji chciałbym również raz jeszcze podziękować za  ulokowanie inwestycji w naszym mieście oraz za współpracę z lokalnymi firmami, które brały udział w realizacji inwestycji. Dzięki budowie magazynu powstało wiele tak cennych  miejsc pracy, a nasze miasto ma szansę na długofalowy rozwój. Ta inwestycja to także dowód na to, że przyjęliśmy właściwą strategię promocji gospodarczej, a Grudziądz ma potencjał, który przyciąga inwestorów  - powiedział prezydent Robert Malinowski.

Decyzja o budowie centrum dystrybucyjnego w Grudziądzu zapadła w lipcu 2009 r., wówczas podpisano list intencyjny w tej sprawie i rozpoczął się proces przygotowawczy. Jako miejsce lokalizacji wybrano teren o powierzchni 10 ha należący do Grudziądzkiego Parku Przemysłowego

 Przypomnijmy. Rossmann w 1993 r. otworzył pierwszą w Polsce samoobsługową drogerię. Obecnie firma prowadzi 620 sklepów  w 286 miastach. Udział w rynku branży chemiczno-kosmetycznej wynosi 17,7%. Centrala mieści się w Łodzi. Rossmann zatrudnia blisko 9000 osób.Źródło: http://www.gpp.grudziadz.pl/artykul_-_1334.html
Data dodania: 2012-02-09
» powrót