Raport: Rynki rozwijające się: strategie rozwoju, wdrożenia i perspektywy


Według raportu Deloitte nt. rynków rozwijających się Polska oferuje jedne z największych w Regionie możliwości zwiększenia przychodów.
Raport: Rynki rozwijające się: strategie rozwoju, wdrożenia i perspektywy

Raport "Rynki rozwijające się: strategie rozwoju, wdrożenia i perspektywy" ("Fortresses and Footholds: Emerging market growth strategies, practices and outlook") powstał w oparciu o badanie przeprowadzone w połowie 2011 roku wśród 628 członków zarządów na temat najbardziej efektywnych strategii rozwoju dla firm w krajach rozwijających się.

Eksperci Deloitte przewidują, że wschodzące rynki w ciągu najbliższych 7 lat będą odpowiadać za większość światowego produktu krajowego brutto. Zmieni się także pozycja tych gospodarek na światowej mapie – o ile pierwotnie inwestowano w nich głównie w celu ograniczenia kosztów, o tyle obecnie zaangażowanie na rynkach wschodzących postrzegane jest jako istotny czynnik generujący realny wzrost przychodów.

Badanie wykazało take, że głównym czynnikiem sukcesu jest postawienie na własną produkcję, własny serwis i system dystrybucji, własną komórkę B&R; wszystko po to, aby być bliżej klienta i lokalnej społeczności.  Polska jest jedną z lokalizacji dających największe możliwości na znaczący wzrost przychodów. 

Raport moża pobrać ze strony DeloitteŹródło: Deloitte
Data dodania: 2012-01-27
» powrót