Zakończyliśmy szkolenia dla przedstawicieli jst


1 grudnia odbyła się konferencja kończąca zorganizowany przez Urząd Marszałkowski cykl szkoleń dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego zajmujących się obsługą inwestorów. W kursach, których celem było przede wszystkim otwarcie gmin i powiatów na relacje z sektorem przedsiębiorczości, uczestniczyło 120 urzędników z całego regionu.
Zakończyliśmy szkolenia dla przedstawicieli jst

Do udziału w których zaproszenie skierowaliśmy do wszystkich gmin, miast i powiatów w Kujawsko-Pomorskiem. Założeniem szkoleń było podniesienie profesjonalizmu w kontaktach z  potencjalnymi inwestorami oraz proinwestorskie otwarcie lokalnych władz i stworzenie sieci lokalnych partnerów dla Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Marszałkowskiego. Pierwszym etapem były zajęcia e-learningowe, drugim szkolenia warsztatowe w niewielkich grupach. Program obejmował przede wszystkim biznesowy savoir-vivre i protokół dyplomatyczny, zagadnienia związane z procesem negocjacji i istotnymi z punktu widzenia negocjacji biznesowych różnicami kulturowymi, promocję ofert inwestycyjnych oraz informacje o mechanizmach wspierania inwestycji zagranicznych i prowadzeniu procesu inwestycyjnego.

Podczas konferencji, która odbyła się w centrum konferencyjnym Daglezja w Przysieku, uczestnicy odebrali certyfikaty ukończenia kursów. Gośćmi konferencji były profesor Hanna Godlewska-Majkowska, która wygłosiła wykład na temat lokomotyw rozwoju naszego województwa, i Monika Zdrojek, przedstawicielka Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

W załącznikach znajdują się prezentacje prezentowane podczas konferencji.Źródło: A. Kowalska K-P COI
Data dodania: 2011-12-05

Załączniki:
1. rola-paiiz-we-wspolpracy-z-jst.pdf - rozmiar: 410,91 KB
2. lokomotywy-rozwoju-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego.pdf - rozmiar: 11 445,04 KB
» powrót