Gościliśmy delegację z Ukrainy


W dniu 29 listopada 2011r. Kujawsko-Pomorskie COI przyjmowało w Toruniu 12 osobową delegację z Ukrainy oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Odwiedziny w Toruniu były jednym z punktów wizyty studyjnej, obok Niemiec oraz Warszawy i Gdańska, State Agency for Investment & National Projects of Ukraine – odpowiednika PAIiIZ.
Gościliśmy delegację z Ukrainy

Ukraińska Agencja ds. inwestycji zagranicznych jest beneficjentem w projekcie twinningowym finansowanym przez Komisję Europejską, a którego partnerami są: Minister Gospodarki i Technologii z Niemiec oraz PAiIZ.

W ramach wizyty odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim spotkanie z dyrektorem Departamentu Rozwoju Gospodarczego panem Maciejem Krużewskim, podczas którego goście z Ukrainy mieli okazję zaznajomić  się z zasadami działalności Kujawsko-Pomorskiego COI oraz posłuchać o atrakcyjności inwestycyjnej województwa kujawsko-pomorskiego.  Dyrektorów Agencji p. Ruslan Svirinsky i p. Vasyl Fedyuk interesowały przede wszystkim kwestie związane z finansowaniem oraz strukturą organizacyjną COI, metody działania jednostki  jak również instrumenty wsparcia dla inwestorów zagranicznych.

W drugiej części dnia pracownicy COI mieli zaszczyt zaprezentować gościom teren Crystal Parku, położonego w obrębie Pomorskiej SSE. W fabryce Sharp, największego inwestora na tym terenie, Ukraińcy zapoznali się z historią firmy, jej głównymi produktami oraz mieli okazję podejrzeć budowę modułów ciekłokrystalicznych LCD i linię produkcyjną w zakładzie.                 
Źródło: C. Byczyński K-P COI
Data dodania: 2011-12-02
» powrót