TZMO SA nagrodzone w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku”


4 lutego odbyła się Gala XII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku", podczas której Laureaci, wyróżnieni oraz przedłużający znak odebrali statuetki i dyplomy.
TZMO SA nagrodzone w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku”

Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku" organizowany jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP a jego organizatorem jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
Idea Konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii, toteż w Konkursie oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej, co z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę samorządów, przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych.
 

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych otrzymały statuetkę w kategorii PRZEDSIĘBIORSTWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU, w ramach podkategorii: Produkt Godny Polecenia za produkty z bawełny ekologicznej Bella Cotton BIO.


W kategoria: SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU przedłużenie znaku otrzymał Urząd Miasta Bydgoszczy (podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku).  

Przedłużenie znaku otrzymało również  Przedszkole Miejskie nr 8 w Toruniu im. J. Awgulowej oraz Szkoła Podstawowa nr 11, im. Pabla Nerudy w Toruniu w kategoria: PROMOTOR EKOLOGII. 

 

Więcej na temat nagrodzonych w konkursie znajdziesz tutaj. Źródło: A. Kowalska K-P COI
Data dodania: 2011-02-08
» powrót