Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji Real Vienna 2010


W dniach 18-20 maja 2010 roku Region Kujawsko-Pomorski (Centrum Obsługi Inwestora) uczestniczył w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji Real Vienna, które odbywały się w Wiedniu.
Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji Real Vienna 2010

W dniach 18-20 maja 2010 roku Region Kujawsko-Pomorski (Centrum Obsługi Inwestora) uczestniczył w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji Real Vienna, które odbywały się w Wiedniu. Zarząd Województwa reprezentował na targach członek zarządu Bartosz Nowacki.

Urząd Marszałkowski promował województwo kujawsko-pomorskie w ramach wspólnie zorganizowanego 100 m² stoiska polskiego wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) ambasady polskiej w Wiedniu, Ministerstwem Gospodarki  oraz wraz z 11 innymi regionami i miastami z całej Polski. Oprócz Urzędu Marszałkowskiego nasz region reprezentowały: Urząd Miasta Bydgoszczy, Urząd Miasta Torunia oraz Urząd Miasta Grudziądza.

Pan Bartosz Nowacki odbył wiele rozmów, w tym m.in.: z prezesem zarządu  grupy finansowej Warimpex dr Franzem Jurkowitschem i z członkiem zarządu Christianem Fojtl; z dyrektorem firmy Porr Solutions Friedrichem Gruberem; z prezydentem Miasta Grudziądza Robertem Malinowskim; z radcą handlowym Ambasady Polskiej w Wiedniu Jerzym Jędrzejewskim, z dyrektorem zarządzającym firmy doradczej Dress&Sommer Renate Kremer, z Jerzym Brodą z Ministerstwa Gospodarki.    

Wiedeńskie targi inwestycyjne to nie tylko doskonałe miejsce dla rozwoju bezpośrednich kontaktów biznesowych, lecz przede wszystkim do promocji potencjału gospodarczego i atrakcyjności inwestycyjnej województwa kujawsko-pomorskiego.

Polscy wystawcy stanowili w tym roku pod względem ilości, drugą grupę (19 wystawców) po Austrii (96),  z ponad 20 krajów obecnych na Real Vienna. W targach uczestniczyło ponad 220 podmiotów (regiony, miasta, firmy) z Austrii, Niemiec, Czech, Włoch, Holandii, Rumunii, Serbii, Słowenii, Turcji, Węgier, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Szwajcarii. Zarówno grupa odwiedzających jak i wystawców stanowiła 6.822 osób (w tym reprezentanci zarządów firm i instytucji z branży nierychomości komercyjnych) z 26 krajów. (Podczas targów w roku 2009 na powierzchni 14.378 m² zaprezentowało się 242 wystawców z 24 krajów. Organizatorzy targów odnotowali obecność w sumie 7.082 uczestników z 42 krajów świata.)

Targi Real Vienna są adresowane do potencjalnych inwestorów z branży nieruchomości inwestycyjnych. Są to przede wszystkim inwestorzy instytucjonalni, deweloperzy, przedstawiciele banków i funduszy inwestycyjnych działających w branży nieruchomości. Podczas targów odbyło się wiele konferencji, podczas których międzynarodowi eksperci poruszali tematy związane z rynkami nieruchomości. W drugim dniu targów mieli możliwość uczestniczyć w panelu dyskusyjnym poświęconym tematyce gospodarczej we Wschodniej i Centralnej Europie.

Stoisko województwa kujawsko-pomorskiego wraz z ofertą inwestycyjną regionu cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających i potencjalnych inwestorów.   

Udział w targach Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostanie dofinansowany w ramach działania 5.5. Promocja i rozwój markowych produktów Regionalnego Prorgramu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.        

Fot. K-P COI C. Buczyński
Źródło: C. Buczyński, J. Wiśniewska K-P COI
Data dodania: 2010-05-26
» powrót