Nowa inwestycja w Bydgoszczy


W Bydgoszczy powstanie 250 nowych miejsc pracy dla specjalistów z branży BPO. Francuska firma Atos Origin IT Services w Polsce zainwestuje 1,5 mln euro w rozszerzenie istniejącego centrum wsparcia procesów IT w Bydgoszczy w zakresie świadczenia zaawansowanych usług informatycznych dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych.
Nowa inwestycja w Bydgoszczy

W nowym Centrum usługi będą świadczone zgodnie z metodologią ITIL, czyli poprzez wdrażanie najlepszych praktyk w zakresie zarządzania infrastrukturą informatyczną i jej dopasowaniem do zmieniających się potrzeb klientów biznesowych. W ramach projektu firma będzie odpowiedzialna za świadczenie usług IT w następujących obszarach:

- wsparcie techniczne w ramach przyjmowania i przetwarzania zgłoszeń -zw. Service Desk,
- monitoring infrastruktury IT (serwery, sieci, bazy danych, itp.) - tzw. „Network Monitoring Centre”,
- zarządzanie operacjami IT w oparciu o najnowsze rozwiązania informatyczne firmy, tj. zarządzanie desktopami, serwerami, siecią lokalną  (LAN), siecią rozległą (WAN), bezpieczeństwem i zaporami ogniowymi (Security & Firewall Managament), aplikacjami (Application Managament),
- działalność doradcza z zakresu IT.

Atos Origin jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie technologii informatycznych (IT). Dostarcza kompletne rozwiązania dla realizacji celów biznesowych poprzez usługi w zakresie doradztwa, integracji systemów i zarządzania infrastrukturą informatyczną. W raporcie Gartnera znajduje się w pierwszej czwórce firm świadczących usługi C&SI w regionie EMEA. Atos Origin jest światowym partnerem w branży technologii informatycznych obsługującym Igrzyska Olimpijskie i międzynarodowych Klientów sektora elektronicznego, telekomunikacyjnego, przemysłowego, bankowo-finansowego i handlowego. Firma świadczy zaawansowane usługi informatyczne dla Klientów korporacyjnych i instytucjonalnych. Atos Origin jest zarejestrowany w Paryżu i notowany na francuskiej giełdzie. Roczny dochód firmy w 2008 roku wyniósł 5,5 mld euro. Firma zatrudnia 50 tys. pracowników w 40 krajach.


Atos Origin w Polsce zatrudnia ok. 350 osób w Warszawie, Bydgoszczy i Wrocławiu. Firma cały czas intensywnie się rozwija, podpisując nowe kontrakty i rozszerzając zakres swoich usług, oraz prowadząc aktywną rekrutację. Firma działa na rynku polskim od 1997 roku oferując usługi doradcze z zakresu IT oraz wsparcie technologiczne dla klientów firmy. 

Projekt prowadzony był przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 Źródło: K-P COI Anna Kowalska
Data dodania: 2010-05-17
» powrót