Boom inwestycyjny ostatnich lat przyczyną wzrostu płac w Kujawsko-Pomorskiem


Jak podaje Rzeczpospolita, w ciągu ostatnich czterech lat odnotowano w Polsce znaczny wzrost płac lokalnych, który w wielu miastach wojewódzkich sięga nawet 40 procent.
Boom inwestycyjny ostatnich lat przyczyną wzrostu płac w Kujawsko-Pomorskiem

Wiodącą rolę w Polsce pod względem wysokości zarobków nadal odgrywają Warszawa, Katowice (ze średnimi płacami 4 400 zł brutto), Wrocław i Gdańsk (4 170 zł brutto). 

Dynamiką wzrostu płac zaskoczyły miasta Szczecin i Rzeszów, a w województwie kujawsko-pomorskim Toruń z ponad 37 procentowym wzrostem płac w stosunku do I półrocza 2005 r. oraz Bydgoszcz z ponad 34 punktami procentowymi. Pod tym względem Toruń uplasował się na siódmym miejscu w kraju, natomiast Bydgoszcz na dwunastym. 

Dynamiczny wzrost zarobków eksperci IBnG interpretują jako efekt boomu inwestycyjnego w ostatnich latach, szczególnie jeśli chodzi o bezpośrednie inwestycje zagraniczne w branży  informatycznej i sektorze usług typu BPO.

Rzeczywiście znajduje to swoje potwierdzenie w fakcie, że Toruń i Bydgoszcz wyróżnione zostały w 2009 roku w raporcie Improving Through Moving, wydanym przez przez Colliers International we współpracy z Atria Real Estate Partners,  tytułem „Wschodzącej Gwiazdy” dla lokalizacji usług typu BPO.

 

Link do artykułu w Rzeczpospolitej tutaj.Źródło: K-P COI: J. Wiśniewska
Data dodania: 2010-01-15

Załączniki:
1. 1.jpg - rozmiar: 190,20 KB
2. 2.jpg - rozmiar: 194,99 KB
» powrót