Toruńskie szkolenie dla regionalnych Centrów Obsługi Inwestora


W dniach od 3 do 4 grudnia 2009 r. Kujawsko-Pomorskie COI wraz z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA w Warszawie zorganizowały w Toruniu szkolenie dla Centrów Obsługi Inwestora, które było jednocześnie spotkaniem podsumowującym bieżący rok działalności.
Toruńskie szkolenie dla regionalnych Centrów Obsługi Inwestora

Szkolenia dla reprezentantów regionalnych COI odbywają się kilka razy w ciągu roku (za każdym razem miejscem spotkania jest inne miasto, w którym znajduje się siedziba regionalnego COI, które jest gospodarzem danego zjazdu.) Celem spotkań jest doskonalenie kształcenia kadr COI z zakresu profesjonalnej obsługi inwestorów, skutecznego ich pozyskiwania, marketingu inwestycyjnego oraz technik tworzenia atrakcyjnej oferty inwestycyjnej w celu promocji gospodarczej regionów.            

Podczas toruńskiego spotkania szkoleniowego regionalnych COI przedstawione zostały liczne prezentacje. Pierwszym omówionym tematem było funkcjonowania parków przemysłowych i technologicznych - prelekcja na temat parków uwieńczona została wizytą uczestników szkolenia w Toruńskim Parku Technologicznym. Kolejne punkty programu stanowiły prezentacje na temat działalności SSE w Polsce na przykładzie PSSE oraz dotycząca strategii tworzenia efektywnie działających stron internetowych COI.             

Tradycją szkoleń dla COI stała się możliwość zwiedzenia instytucji związanej z przedsiębiorczością, inwestycjami lub uznawanej za symbol regionu, dlatego też Kujawsko-Pomorskie COI zaprosiło swoich gości do samodzielnego wypieku pierników w Żywym Muzeum Piernika. Żywe Muzeum Piernika to niewątpliwa atrakcja regionu i zarazem przykład niepowtarzalnego pomysłu na własny biznes służący promocji na skalę światową województwa i piernika jako produktu regionalnego (muzeum zostało nagodzone w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2006).

 

 

 

Fot. K-PCOI
Źródło: J.Wiśniewska K-PCOI
Data dodania: 2009-12-18

Załączniki:
1. Program szkolenia regionalnych COI - rozmiar: 243,71 KB
» powrót