Delegacja z Styryjskiej Izby Gospodarczej, Centrum Internacjonalizacji Kraju Związkowego Styria gościła w Kujawsko-Pomorskiem


W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2009 r. w Kujawsko-Pomorskiem gościła delegacja z austriackiego kraju związkowego Styria (niem. Steiermark), który od 2005 r. jest naszym regionem partnerskim.
Delegacja z Styryjskiej Izby Gospodarczej, Centrum Internacjonalizacji Kraju Związkowego Styria gościła w Kujawsko-Pomorskiem

W skład delegacji wchodzili przedstawiciele styryjskiej administracji odpowiedzialni za sprawy współpracy międzynarodowej, polityki społecznej oraz reprezentanci Styryjskiej Izby Gospodarczej, Centrum Internacjonalizacji Kraju Związkowego Styria (niem. Wirtschaftskammer Steiermark, Internationalisierungscenter Steiermark GmbH). 

Wizyta reprezentantów partnerskiego regionu została zainaugurowana uroczystym podjęciem przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, i poświęcona była głownie zagadnieniom rozwiązań z zakresu polityki społecznej. Ze względu na obecność przedstawicieli austriackiej sfery biznesu również i Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora miało możliwość zaprezentowania gościom atutów gospodarczych i oferty inwestycyjnej naszego regionu, przygotowując dla nich atrakcyjne punkty w programie ich wizyty:

  1. prezentacja multimedialna oraz dyskusja nt. możliwości inwestycyjnych  województwa kujawsko-pomorskiego,
  2. wizytacja Toruńskiego Parku Przemysłowego z Centrum Transferu Technologii,
  3. zwiedzanie obszaru przemysłowego „Crystal Park” w Ostaszewie w obrębie Pomorskiej Specjalnej  Strefie Ekonomicznej. (Goście ze Styrii zwiedzili fabrykę największej firmy w „Crystal Park” spółki-córki koncernu Sharp – Sharp Manufacturing Poland, gdzie zaznajomili się z historią spółki, z jej produktami oraz obejrzeli proces wytwarzania monitorów LCD.)       

Spotkanie z reprezentantami Styryjskiej Izby Gospodarczej, Centrum Internacjonalizacji Kraju Związkowego Styria oraz Kujawsko-Pomorskiego COI zaowocuje z pewnością wymianą cennych doświadczeń gospodarczo-inwestycyjnych i być może w przyszłości także realizacją wspólnych projektów.  

 

 

 

Fot. A. Goiński 

 
Źródło: J.Wiśniewska K-PCOI
Data dodania: 2009-12-18
» powrót