Innowacyjna inwestycja w Grudziądzkim Parku Przemysłowym


W środę 29 lipca wmurowany został akt erekcyjny pod inwestycję firmy Unitex pod nazwą „Zakład Budowy Stacji Uzdatniania Wody w Grudziądzu”. Budowę innowacyjnego zakładu rozpoczęto na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.
Innowacyjna inwestycja w Grudziądzkim Parku Przemysłowym
W środę 29 lipca wmurowany został akt erekcyjny pod inwestycję firmy Unitex pod nazwą „Zakład Budowy Stacji Uzdatniania Wody w Grudziądzu”. Budowę innowacyjnego zakładu rozpoczęto na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

Gdańska firma zajmuje się systemami uzdatniania wody do celów pitnych, dla ciepłownictwa, energetyki oraz przemysłu spożywczego. Specjalizuje się w projektowaniu, modernizacji, wykonawstwie i rozruchu linii technologicznych do uzdatniania wody. Firma uzyskała wiele patentów na swoje pomysły urządzeń do uzdatniania wody. Już za rok pomysły te będzie realizowała we własnym zakładzie wytwórczym, w którym zatrudnienie znajdzie około 40 osób.

Akt notarialny Centrum Badawczo – Wdrożeniowe Unitex Sp. z o.o podpisało ze spółką Grudziądzki Park Przemysłowy w marcu bieżącego roku, w maju dzięki sprawnemu przejściu ścieżki administracyjno-prawnej firma otrzymała decyzje środowiskowe oraz pozwolenie na budowę.

- Dzięki zapewnieniu znacznego współfinansowania inwestycji środkami unijnymi w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 stworzyła się możliwość wdrożenia naszych wieloletnich pomysłów i marzeń o możliwości zbudowania własnego, nowoczesnego zakładu produkcyjnego, w którym moglibyśmy produkować innowacyjne, zaprojektowane przez naszych specjalistów urządzenia. Same pieniądze znaczą dużo dla tej inwestycji, ale bez pomocy zebranych tu dzisiaj osób, moment rozpoczęcia inwestycji byłby zapewne przesunięty w czasie – mówił podczas uroczystości Jan Marjański, prezes Unitexu.

- Uważamy, że dokonany przez nas wybór miejsca inwestycji jest właściwy i głęboko przemyślany pod względem zapewnienia zakładowi fachowców z Grudziądza, miejsca strategicznej lokalizacji na mapie Polski, związanej z połączeniem autostradowym, a co za tym idzie z naszymi przyszłymi klientami. Rozpoczęta dziś symbolicznie inwestycja ma służyć nam, jako jej inwestorom, a także mieszkańcom Grudziądza i Pomorza – dodał Prezes zapraszając Prezydenta Roberta Malinowskiego, Prezes Parku Joannę John-Błażyńską, Prezesa firmy OPEC Marka Tołkacza oraz właściciela firmy SKORBUD Pana Zygmunta Skorupińskiego do wspólnego złożenia podpisów na akcie erekcyjnym.

Prezydent Grudziądza w pierwszych słowach pogratulował firmie pozyskania dofinansowania unijnego na realizację inwestycji oraz wyraził radość, że miejscem w którym spełniają się marzenia inwestora jest właśnie Grudziądz.

- Długo czekaliśmy na moment, w którym zobaczymy w Grudziądzkim Parku Przemysłowym ponownie rozkopany plac budowy. Radość jest tym większa, że inwestycja którą rozpoczęliście jest nowoczesna i bardzo innowacyjna, a my postaraliśmy się w międzyczasie o dobrego sąsiada dla Was. Wszystko ma swój początek i koniec, dlatego ja już dziś czekam dnia zakończenia budowy i uruchomienia zakładu. Życzę Państwu by wszystkie prace realizowane były planowo, terminowo i bez niespodzianek i mam nadzieję, że za rok spotkamy się w równie piękny dzień na otwarciu waszej firmy – powiedział Robert Malinowski.

Przypomnijmy, że w dwa tygodnie temu podpisany został list intencyjny z firmą Rossmann, która planuje wybudowanie nowoczesnego centrum logistyczno-dystrybucyjnego obsługującego północną Polskę na terenie o powierzchni ponad 10 ha, przylegającym do działki firmy Unitex. Miesiąc wcześniej decyzję o otwarciu swego centrum dystrybucji w jednej z hal przemysłowych Grudziądzkiego Parku Przemysłowego podjęła również Grupa „Żywiec”.


Katarzyna Kustosz-Burnac, Biuro Obsługi InwestorówŹródło: Anna Kowalska
Data dodania: 2009-07-30
» powrót