Targi Real Vienna 2009


W dniach 26-28 maja 2009 roku odbyły się w Wiedniu w Austrii Targi Inwestycyjne i Nieruchomości REAL VIENNA. Było to doskonałe miejsce do promocji potencjału gospodarczego, atrakcyjności inwestycyjnej oraz ofert inwestycyjnych województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym roku, obok 104 podmiotów austriackich, najwięcej było wystawców z Polski (25) oraz Republiki Czeskiej (22). W targach uczestniczyli wystawcy z 23 krajów, regionów i miast z całego świata, m.in. z: Austrii, Belgii, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Rumunii, Serbii, Słowenii, Turcji, Węgier, Bułgarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Szwajcarii, Ukrainy i Białorusi.

Targi Real Vienna są adresowane do potencjalnych austriackich i zagranicznych inwestorów. Są to przede wszystkim inwestorzy instytucjonalni, przedstawiciele banków i funduszy inwestycyjnych działających w branży nieruchomości.

Podczas targów odbyło się wiele konferencji. W ramach paneli tematycznych “Miasta & Regiony”, „Inwestycje & Serwis” oraz „Projekty & Specjalne Rynki” międzynarodowi eksperci z centralnej i południowej Europy poruszali tematy związane z rynkami nieruchomości. W drugim dniu targów miał miejsce panel dyskusyjny pt. „Rynek nieruchomości w Polsce: Bezpieczna przystań w niepewnych czasach” omawiający sytuację polskich ofert inwestycyjnych.

Urząd Marszałkowski promował województwo kujawsko-pomorskie w ramach wspólnie zorganizowanego stoiska polskiego wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Wiedniu oraz regionami i miastami z całej Polski. Obok stoiska Urzędu Marszałkowskiego powierzchnię wystawienniczą zajmowały Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Torunia.
Przedstawiciele marszałkowskiego Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości odbyli wiele rozmów, w tym z radcą handlowym polskiej ambasady w Wiedniu Jerzym Jędrzejewskim.

Stoisko województwa kujawsko-pomorskiego wraz z ofertą inwestycyjną regionu cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających i potencjalnych inwestorów zagranicznych.


Centrum Obsługi Inwestora

wieden2009


Źródło: Cezar Buczyński
Data dodania: 2009-06-05
» powrót