Targi URBIS INVEST w Brnie (kwiecień 2009)


W związku z przewodnictwem Republiki Czeskiej w Unii Europejskiej Departament Rozwoju Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego prezentował się w tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Inwestycji, Finansowania, Nieruchomości i Technologii dla Miast i Gmin URBIS INVEST, w Brnie w Republice Czeskiej.

Podczas trwających w dniach 21-25 kwietnia 2009 roku targach urząd marszałkowski przedstawił ofertę inwestycyjną województwa kujawsko-pomorskiego oraz  promował walory inwestycyjne regionu na wspólnym ponad stumetrowym stoisku Polski wraz z regionami i miastami polskimi oraz  Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze, Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz Ministerstwem Gospodarki.

W drugim dniu targów odbyło się seminarium pt. „Możliwości biznesowe i inwestycyjne w Polsce”.  
Konferencję zainaugurowała prezentacja Polski, w ramach której przedstawiono ofertę współpracy biznesowej i inwestycyjnej w województwach: kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim oraz w miastach: Toruń, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Kielce, Poznań. W seminarium wzięli udział: Sławomir Majman - Wiceprezes PAIiIZ, Agnieszka Łukaszewska-Wojnarowska - Dyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej PAIiIZ, Wojciech Pobóg-Pągowski - Radca Handlowy Ambasady RP w Pradze oraz Marek Korowajczyk - Dyrektor Departamentu Spraw Europejskich w Ministerstwie Gospodarki.

Oferta targów URBIS INVEST jest skierowana do potencjalnych inwestorów zagranicznych, spółek inwestycyjnych i deweloperskich, firm konsultingowych i pośredniczących związanych z rynkiem nieruchomości, przedstawicieli władz i samorządów oraz wiodących firm budowlanych.

Stoisko województwa kujawsko-pomorskiego wraz z ofertą inwestycyjną regionu cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających i potencjalnych inwestorów zagranicznych.

 
Źródło: Joanna Wiśniewska
Data dodania: 2009-04-30
» powrót