Wojewódzka uroczystość konkursu "Grunt na Medal" 2008 w Urzędzie Marszałkowskim


Dnia 14 listopada w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w obecności Marszałka Piotra Całbeckiego oraz Pani Dyrektor, Agnieszki Łukaszewskiej - Wojnarowskiej z Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) w Warszawie. odbyło się wręczenie wyróżnień działkom z województwa kujawsko-pomorskiego, które startowały w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal 2008”. Finalistą z Województwa Kujawsko-Pomorskiego został Grudziądzki Park Przemysłowy. Oznacza to promocje tego terenu, a jednocześnie może przynieść zainteresowanie ze strony zagranicznych inwestorów. Konkurs przeprowadziła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw, której patronował Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Celem konkursu było wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne. Teren w Grudziądzkim Parku Przemysłowym okazał się jednym z najlepiej przygotowanych miejsc pod inwestycje w naszym kraju.


Lista najlepszych terenów inwestycyjnych z regionu kujawsko-pomorskiego w konkursie „Grunt na Medal” 2008 na etapie wojewódzkim :

I miejsce: Grudziądz / Grudziądzki Park Przemysłowy - 4,93 ha

II miejsce: Bydgoszcz / Bydgoski Park Przemysłowy – 6,50 ha

II miejsce: Świecie / Vistula Park II Sulnowo – 20,78 ha

III miejsce: Gmina Zławieś Wielka – 3,64 ha


Wyróżnienia:


Grudziądz / ul. Lotnicza-Droga Kręta - 2,03 ha

Inowrocław / ul. Pakoska - 8,20 ha

Włocławek / Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego-Park Przemysłowo-Technologiczny-44 ha

Zławieś Wielka / Czarnowo - 8,47 ha
Źródło: Paweł Malagowski
Data dodania: 2008-11-27
» powrót