Konferencja pt "Fundusze Unijne na rozwój przedsiębiorstw w latach 2007 - 2013"


 
W dniu 4 czerwca 2008 roku odbyła się konferencja pt „Fundusze unijne na rozwój przedsiębiorstw w latach 2007 – 2013”. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Głównym punktem programu było podpisanie porozumienia o stałej współpracy pomiędzy województwem, które reprezentowali Piotr Całbecki i Bartosz Nowacki, a Zygmuntem  Jaczkowskim Prezesem Zarządu IPH i Ewą Rybińską  - Prezes TARR.
Przedmiotem porozumienia jest współpraca i podejmowanie wspólnych działań w zakresie wsparcia eksportu pomiedzy Kujawsko-Pomorskim Centrum Obsługi Inwestora a Regionalnym Centrum Eksportu. 

W trakcie konferencji Marszałek Piotr Całbecki wspomniał m. in. o rozwoju województwa, który nie byłby możliwy bez działań przedsiębiorców. Podkreślił, iż głównym celem jest podwyższenie PKB i zwiększenie kwoty na infrastrukturę społeczną.
 

Podczas spotkania zostały wygłoszone prezentacje nt:
 

1. „Wzmacniania konkurencyjności przedsiębiorstw – największe wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego”  przez Gerarda Głowackiego, Dyrektora Departamentu Wdrażania Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego,
2. „Dotacji na innowacje w przedsiębiorstwach z PO IG” przez Ewę Rybińską, Prezesa Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. 


Źródło: Paweł Malagowski
Data dodania: 2008-06-25
» powrót