Portugalska firma inwestuje w Brześciu Kujawskim


Nowoczesną fabrykę rowerów wybuduje portugalska firma RTE Poland w gminie Brześć Kujawski. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała spółce decyzję o wsparciu tego projektu inwestycyjnego, co umożliwi jej zwolnienie z podatku dochodowego. Szacowana na 80 mln zł inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i stworzy nowe miejsca pracy.
Portugalska firma inwestuje w Brześciu Kujawskim

RTE Poland jest spółką powołaną przez Grupę RTE w celu prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Decyzja o wsparciu inwestycji dla RTE Poland sp. z o.o. dotyczy budowy nowego zakładu produkującego rowery w miejscowości Machnacz (woj.kujawsko-pomorskie, powiat włocławski, gmina Brześć Kujawski).

Nowy zakład produkcyjny będzie przygotowany do obsługi klientów z Europy Środkowej, Wschodniej i wybranych rynków Europy Zachodniej. Realizacja inwestycji pozwoli Grupie RTE zwiększyć produkcję o ok. 500 000 rowerów rocznie. W nowym zakładzie w Machnaczu spółka będzie wdrażała najbardziej zaawansowane technologie. Oprócz wykorzystania najnowocześniejszych, wysoko zautomatyzowanych i efektywnych środowiskowo maszyn i urządzeń, firma wdroży do procesu produkcji szereg innowacyjnych rozwiązań  z obszaru tzw. Industry 4.0. 

Inwestor planuje utworzenie w pierwszej fazie inwestycji co najmniej 70 nowych miejsc pracy.

 

oprac . M. Ryłow COI WK-P

 

 

                 


                                            

 

 Źródło: PSSE S.A.
Data dodania: 2019-01-04
» powrót