Grunt na Medal 2018 - zwycięża teren w Bydgoszczy


W tegorocznej edycji, Bydgoszcz z ofertą terenu przy ul. Chemicznej/Dachtery zdobyła I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim oraz tytuł „Gruntu na Medal”.
Grunt na Medal 2018 - zwycięża teren w Bydgoszczy

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora zakończyła  VIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2018 promującego tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne.

Teren w Bydgoszczy uznano za najlepiej przygotowany spośród sześciu terenów zakwalifikowanych do II etapu konkursu.

Lista terenów nominowanych do nagrody głównej w regionie:

1.             Aleksandrów Kujawski/Ośno – 7,1 ha

2.             Brześć/Pikutkowo – 4,67 ha

3.             Bydgoszcz/Chemiczna –11,29 ha

4.             Grudziądz/Droga Mazowiecka – 14,98 ha

5.             Pakość/ Giebnia – 26,70 ha

6.             Toruń/Wschód – 4,81 ha

Werdykt został podjęty  na podstawie audytu przeprowadzonego przez pracowników PAIH oraz  Kujawsko-Pomorskiego Centrum Obsługi Inwestorów i opierał się na kryteriach związanych z atrakcyjnością inwestycyjną działki, rozumianej docelowo jako grunt kompletnie przygotowany do rozpoczęcia na nim inwestycji.

Nagrodę z rąk Prezesa Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji odebrał przedstawiciel Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Michał Kornacki, zaś Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów reprezentowała p. Magdalena Mike – Gęsicka, Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Rozwoju Gospodarczego i Transportu.

Wszystkim Gminom, zwłaszcza Prezydentom, Burmistrzom i Wójtom, których zgłoszone oferty przeszły do II etapu serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i nadesłanie ofert.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, zaś patronat medialny objęła gazeta  „Dziennik Gazeta Prawna”.

fot. PAIH S.A

oprac. M. Ryłow COI WK-P

 
Źródło: informacja własna, www.bydgoszcz.pl
Data dodania: 2018-12-06
» powrót